BALIKESİR Amatör Spor Kulupleri Federasyonu (BASKF) seçimlerinde B)başkan Metin Mengüç güven tazeledi. Mengüç 181 oy alırken, Sedat Sarıkaya 107 oy, Erol Menteş 53 oy aldı.

metin-mehnguc3

Balıkesir Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu 16. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerde oy kullanan 341 delegeden 181’inin oyunu almayı başaran, 18 yıldır başkanlık görevini sürdüren Metin Mengüç, güven tazeledi.

Kurtdereli Spor Salonu’nda gerçekleşen kongrede Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Feyyaz Çiftçi’nin başkanlığını yaptığı Divan Heyeti’nde Cemal Erhanoğlu ve Ekrem Nayan da Katip Üye olarak görev yaptı.

feyyaz-citci-askf

Divan Kurulu’nun yerini almasının ardından ulu önder Atatürk ve tüm şehitlerimiz başta olmak üzere hayatını kaybetmiş spor adamalarının anısına saygı duruşundan bulunulduktan sonra, İstiklal Marşı okundu.

İBRA EDİLDİLER

Gündem gereği; Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu, Kesin Hesap Gelir-Gider Cetveli, Denetleme Kurulu Raporu, Disiplin Kurulu Raporu ve Onur Kurulu Raporu, okunduktan sonra Yönetim, Denetim, Disiplin ile Onur kurulları oybirliğiyle ibra edildi.

Tahmini bütçe de onay aldıktan sonra 7405 sayılı Spor Kulüpleri Kanunu kapsamındaki tüzük ve isim değişiklikleri de oybirliğiyle kabul edildi.

BAŞKANLAR KÜRSÜYE GELDİ

metin-menguc-18

Başkan adaylarından ilk olarak kürsüye gelen isim Sedat Sarıkaya oldu. Şehrin sporuna yeni bir heyecan katmak için yönetime talip olduklarını dile getiren Sarıkaya, delegelerin desteğini istedi.

Amatör sporun dertlerini çok iyi bildiklerini ifade eden Erol Menteş, bu sorunları ortadan kaldırırken, ‘Biz’ anlayışıyla çözümler üreteceklerini söyledi.

Son olarak konuşan Metin Mengüç, 18 yıldır başkanlık görevini sürdürdüğünü belirterek, Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile tüm ilçe belediyelerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün destekleriyle, şehrin sprotif anlamda gelişmesi için özellikle tesisleşme hususunda önemli adımlar attıklarını söyledi.

SEÇİM SONUÇLARI

Konuşmaların ardından 341 delegenin oy kullandığı seçimde 181 oy almayı başaran Metin Mengüç, güven tazelerken, adaylardan Sedat Sarıkaya 107, Erol Menteş ise 53 oy aldı.

metin-menguc--baskf0

Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra bir kez daha kürsüye gelen Metin Mengüç, tüm delegelere kongreye gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti.

İŞTE YÖNETİM KURULU

metin-menguc-17

Metin Mengüç başkanlığındaki Yönetim Kurulu’nda; Ertunç İşbay, Ezel Ergün, Hüseyin Göktürk, Osman Ermiş, Alper Lale, İsmail Biroğlu, Beytullah Erel, Taner Güven, Raşit Ataş, Yunus Tanrıoğlu, Ümit Erez, İlhan İslimye, Güvenç Koray Dağ ve Şenol Direk yer aldı. 

feyyaz-citci-askf3

Haber: İrfan DUROĞLU | Haberci Gazetesi

Editör: Macit ERMİŞ