Aslında kulübün kapısından sokulmaması gerektiği halde geldikleri günden bu yana büyük yetkilerin verildiği isimlerin istifası kırmızı-beyazlı camiada sevinçle karşılandı! 

BALIKESİRSPOR Kulübü yönetiminde ikinci istifa dalgası yaşandı. Kulüpte futbolun patronu olarak 'racon' kesen Umut Kırtıl ile Mert Diker görevlerinden istifa etti.

Kırtıl'ın Antalya kampında futbolcularla arasında gergin bir tartışma yaşanması, Diker'in ise görülen luzüm üzerine istifa etmek zorunda kaldığı ileri sürüldü.


Bu kez iki As Başkanın yönetimden ayrıldıkları kulüp başkanı Kadir Dağlı tarafından kamuoyuna duyuruldu. 

Kulüp Buşkanı Kadir Dağlı'nın istifalarla ilgili açıklaması şöyle: 
"Balıkesirspor Yönetim Kurulunda görev alan Futbol Şube Sorumlusu As Başkan Umut Kırtıl ile Taraftar Sorumlusu As Başkan Mert Diker görevlerinden istifa ettiklerine dair dilekçelerini Balıkesirspor Kulübü Başkanı Kadir Dağlı’ya sunmuşlardır. Bu konuda yaptıkları müracaat işleme alınarak istifaları kabul edilmiştir. Göreve başladığımız günden bu zamana kadar yaptıkları fedakarca çalışmalarına, maddi, manevi katkılarına ve bütün hizmetlerine teşekkür ederiz."


BU İLK DEĞİL
KIRMIZI-Beyzalı kulüpte daha önce de istifalar yaşanmıştı.
Kulüp 2. Başkanı  Fahrettin Şahan, Asbaşkan ve Mali İşler Sorumlusu Sezer Kapmaz, As Başkan ve Taraftar Sorumlusu Sadettin Altın ile Disiplin Kurulu üyesi Murat Adısanoğlu lig başlamadan önce, kulüpte neler olup bittiğinden yönetici olarak haberlerinin bulunmaması nedeniyle istifa etmişlerdi.

SON İSTİFALAR İÇİN YAPILAN AÇIKLAMA