Balıkesir Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı yaklaşık 300 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla gerçekleşti. Önceki dönem başkanı Mürsel Sabancı, bayrağı alkışlar arasında Sevinç Baykan Özden'e devretti.

Karesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi de olan ve tek aday olarak seçime giren Sevinç Baykan Özden, 10 yıldır Kent Konseyi’nde aktif olarak çalıştığını vurguladı. Özden, “Balıkesir Kent Konseyi’ni birlikte yöneteceğiz, birlikte çalışacağız.” dedi.

Balıkesir Kent Konseyi’nin yeni başkanı Sevinç Baykan Özden, konseyde önemli çalışmalar yaparak Balıkesir'in adını bir çok alanda ulusal düzeyde başarıyla temsilini sağlayan önceki dönem başkanı Mürsel Sabancı’ya çiçekle teşekkür etti.
 

Kent Konseyi Salon

Dursunbey tarihi eserlerini Su Çıktı'da topladı Dursunbey tarihi eserlerini Su Çıktı'da topladı

Kente dair görüş ve önerilerin dile getirildiği ve kimi anlarda tansiyonun yükseldiği genel kurulda Karesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sevinç Baykan Özden oybirliğiyle başkanlığa seçildi.

Bu arada çok sayıda isim Konsey Yürütme Kuruluna bireysel aday olurken, genel kurul üyelerinden yeterli desteği bulamadı. 

Ahmet Akin Yorukler

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, "Balıkesir’imize güzellikler katmak için attığımız somut adımların yanında, tüm paydaşlarımızın söz sahibi olduğu demokratik ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile hep birlikte olacağız." dedi.

Kent Konseyi Hamet

Akın şöyle konuştu: 

'POTANSİYELİ VE TECRÜBEYİ 
DAHA DA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ'

Burada ortak aklı egemen kılmanın en önemli yollarından bir tanesi de kent konseyleridir. Yıllarca kent konseyleri toplantılarına katıldım. Buradan Mürsel Bey başta olmak üzere yürütme kurullarına, çalışma kurullarına teşekkür ediyorum. Balıkesir’de birikmiş olan potansiyeli, tecrübeyi daha da ileriye taşıyacağız. Bunun için de hiç kimseyi ayırmadan kent ve insanı birbiriyle birleştirerek, insan kenti şekillendirir anlayışıyla çalışacağız. 

'SİNERJİYİ BÜYÜK BİR ENERJİYE ÇEVİRECEĞİZ'
İşte bu süreçte hep söyledim yine söyleyeyim; Kent Konseyleri siyasete başlarken söylediğim Balıkesir Benim Ailem söylemine bire bir uyuyor. İşte bu Balıkesir Benim Ailem söylemini hayata geçirmek için yapılacak faaliyetlerde siz ailemi işin içine almak ve birlikte çalışmak için bu sinerjiyi büyük bir enerjiye çevireceğiz.

'VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ'
Balıkesir’imiz için danışarak, ortak akılla nitelikli insan kaynağımızla var gücümüzle çalışacağımıza hepinizin huzurlarınızda söz veriyorum. Balıkesir Kent Konseyleri için hakikatten büyük atılımlar gerçekleştirdi. Şimdi bir hedefimiz var. Bu hedefimizi yine birlikte, önceki tecrübeleri de işin içine alarak beraberce dernekleriyle, bütün demokratik kitle örgütleriyle, akademik odalarla birlikte üreten bir konsey haline getirip, bunların sonuçlarını da uygulayan bir Balıkesir’i hep birlikte yaşayacağız.”

SEVİNÇ BAYKAN ÖZDEN:
KENT KONSEYİ'Nİ 
BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

Sevinc Ozden M
10 yıldır Kent Konseyi'nde aktif olarak çalıştığını belirten Sevinç Baykan Özden "Yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılmasını, hemşehricilik hukuku ve ondan ortaya çıkan bilincin geliştirilmesini, çok ortaklı ve çok aktörlü yönetim anlayışının benimsenmesini sağlamak, sürdürülebilir gelişmenin sağlanması ve bu konuda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik hazırlanan projelerin uygulanmasını sağlamaktır. Bu görevleri yerine getirebilmek için devraldığımız bu bayrağı doğru taşıyacak olan kişiler bu salonu dolduran şehri için dertlenen biz Balıkesirliler'in görevidir. Balıkesir Kent Konseyi'ni birlikte yöneteceğiz, birlikte çalışacağız." ifadelerine yer verdi.

İŞTE BALIKESİR KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ BAŞKANLIĞI
BAIKESİR ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİ
BALIKESİR BARO BAŞKANI YADA TEMSİLCİSİ
BALIKESİR DİŞ HEKİMLERİ ODASI
BALIKESİR ECZACILAR ODASI
BALIKESİR ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ
BALIKESİR GAZETECİLER CEMİYETİ 
BALIKESİR GENÇ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ
BALIKESİR İLİNİ TANITMA VE GÜÇLENDİRME VAKFI
BALIKESİR KARESİ İLÇESİ MUHTARLAR DERNEĞİ
BALIKESİR MERKEZ ALTIEYLÜL MUHTARLAR DERNEĞİ
BALIKESİR MİMARLAR ODASI BALIKESİR ŞUBESİ
BALIKESİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜDÜRLÜĞÜ
BALIKESİR SANAYİ ODASI
BALIKESİR SANAYİCİ VE İŞ İNSANLARI DERNEĞİ
BALIKESİR SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI
BALIKESİR ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI
BALIKESİR TABİP ODASI
BALIKESİR TİCARET ODASI
BALIKESİR TMMOB İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
BALIKESİR UMUM MADENİ EŞYA VE SANATKARLAR ODASI
BALIKESİR VETERİNER HEKİMLER ODASI
BALIKESİR ZİRAAT ODASI
BALIKESİRLİLER BİRLİĞİ DERNEĞİ
BANDIRMA ONYEDİ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ TEMSİLCİ
ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ
DİSK DEVRİMCİ İŞÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU BALIKESİR ŞUBE BAŞKANLIĞI
DURSUNBEY MUHTARLAR DERNEĞİ
GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI
OTİZMLİ BİREYLERİ DESTEKLEME VAKFI
SOSYAL DEMOKRASİ DERNEĞİ
TMMOB JEOLOJİ MÜHENDİSLERİ ODASI BALIKESİR İL TEMSİLCİLİĞİ
TOBB BALIKESİR GİRİŞİMCİLER GİRİŞİMCİLER KURULU İL İCRA KOMİTESİ
TOBB BALIKESİR KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU İL İCRA KOMİTESİ
TÜRK ANNELER DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ
TÜRK EĞİTİM VAKFI BALIKESİR ŞUBESİ
TÜRK İŞ TÜRKİYE İŞÇİ SENDİKALARI KONFEREDASYONU
TÜRK OCAKLARI DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ
TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER, ŞEHİT DUL VE YETİM. DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBESİ

Editör: Ramazan DEMİR