Ak Parti Milletvekili Yavuz Subaşı'nın açıklaması şöyle:

CHP ve vekillerinin Balıkesir Havalimanı ile ilgili yaptıkları fondaş medyalarında yer alan açıklamalar gerçeği yansıtmamakta ve kamuoyunu, değerli hemşehrilerimizi yanıltmaktadır.

Şehrimizin havalimanı, ihtiyaca göre gerekli hizmetleri vermeye hazır ve açıktır.

Bu havalimanımızda 2020 yılında 85 uçuş, 2021 yılında ise 24 uçuş gerçekleştirilmiş; açık olan tesis hizmet vermeye devam etmektedir.

Balıkesir Merkez Havalimanı açıktır ve işletmesi DHMİ tarafından sürdürülmektedir.

Bu havalimanını “Özel uçak, askeri uçak, ambulans uçak ve yangınla mücadele uçakları” ihtiyaç oldukça kullanmaktadır.

Faaliyette olan bir tesisin işletilmesi, DHMİ tarafından yasal mevzuata uygun olarak yapılmaktadır.

 Hal böyle iken hem Sayıştay hem de TBMM denetiminde olan bir kurumu, yöneticilerini, çalışanlarını şaibe ve ithamla baş başa bırakmak büyük bir iftiradır.

CHP ve sayın vekilleri Balıkesir Merkez Havalimanı’na kaç tane uçak indiğini bizzat görmek isterlerse gidip gözlemini yapabilir, ilgili makamlardan bilgi alabilir.

Balıkesir’de yolcu uçuşları henüz başlayamamıştır. Bunun aksini kim iddia etti?

Türkiye’de ve dünyada pandemik şartlar altında birçok iş-eylem kısıtlılık ile sürdürülmektedir.

Bu sığınılacak bir ifade değil, halen yaşamaya devam ettiğimiz bir gerçektir.

Maksatları “Üzüm yemek değil, bağcı dövmek” anlayışı ile havalimanını işlemez ve kullanılamaz hale getirmekse, CHP ve sayın vekilleri şunu bilmelidir ki; “CHP ve tek parti devri uygulamaları geçti, o günler tarih oldu! Cumhur artık gerçeği görüyor ve biliyor.”

Merkez Havalimanına ve şehrimizin gelişmesini engellemeye yönelik CHP ve vekillerinin açıklamalarını esefle karşılıyor ve bir Balıkesirli olarak kınıyorum.

Ayrıca, CHP ve vekillerinin şehrimizin daha da gelişmesi için teklif ve önerileri var mı?

Bu millet CHP ve tek parti döneminde, havacılığımızı geliştirmek için cansiperane çalışan Vecihi Hürkuş ve Nuri Demirağ’a yönelik yapılan uygulamaları unutmadığı için 20 yıldır AK Parti’ye ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermektedir, vermeye de devam etmektedir.

Balıkesir Merkez Havalimanı’na yönelik CHP’nin yalan ve iftiralarına karşı, kamuoyunu bilgilendirmek ve gerçekleri çok değerli hemşehrilerim Balıkesirlilerle, aziz milletimizle paylaşmak istedim.

Saygılarımla bilgilerinize arz ediyorum.

Editör: Haber Merkezi