Balıkesirspor çilekeşleri..

Erol Taşkeşen.. Ali Hikmet Akkaş..

Her ikisi de bildim bileli her kongreye katılır. Kırmızı-Beyazlı renklere gönülden bağlı, "aidiyet duygusu nedir" sorusunun karşılığında örnek gösterilebilecek isimlerin başında gelir Erol abi de, toprak ve yeşil sahaların komiseri Ali Hikmet abi de..

Kayyıma kaldığında Balıkesirspor, Erol abiyle birlikte kapı kapı dolaşıp takımı deplasmana götürecek para aradığımız günleri de biliriz biz.

O vakitler para, adeta tırnakla maden kazınarak bulunur, bugünkü gibi har vurulup savrulmazdı.

Sonrasında güzel günler gördü bizim kulüp. Lâkin geleceğe dönük yatırımlar yerine, günü kurtarmaya yönelik kullanılınca kaynaklar, "dön baba dönelim" misali bir ileri, üç geri gitti, bizim kulüp..

Son kongre diğerlerinin benzeri hızda olup bitse de öncekilerden farklıydı.

Uzun yıllar sonra ilk kez belediye başkanlarını ve 9 vekilden 2'sini salonda görmek heyecan vericiydi.

Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem başta olmak üzere çok sayıda meslek odası başkanımızın Balıkesirspor sevgisi ve ilgisini açığa vurmaları iyiye işaretti.

Balıkesirspor'un hayattaki hemen tüm başkanlarının genel kurulda bulunması da ayrı bir moral motivasyon idi her birimiz için. Kırgınlıkları olmasına rağmen, mevzubahis Balıkesirspor olduğunda her birinin işi/gücü bırakıp yardıma koştuklarını bilir, ellerinden gelen desteği sağladıklarını bilirim.

Eski Baskanlar

(Soldan sağa: Ramazan Demir, Niyazi Tunç, Halit Kabak, Emin Ermişler, Kemal Büyükakın, İbrahim Yılmaz, Nevzat Kırceylan, Mustafa Bahçeci, Mustafa Tetik, Rafet Çetinel, Ahmet Çavlan, Remzi Boncuk. Lütfü Durak ve Turgut Özoğuz) 

Canımız Balıkesirspor konusunda sağlam irade sergileyen ve "Bizim olduğumuz yerde iddia vardır; ŞAMPİYON OLACAĞIZ.." sözleriyle camiada DİRİLİŞ etkisi yapan Büyükşehir Belediye Başkanı sn. Ahmet Akın'a da teşekkür ediyorum şu fakirin ne kadar haklı olduğunu göstermesi hasebiyle..

Ahmet Akin Bekki Abdullah

Önceki dönemde görmek istediğimiz, ama şehrin yönetim kademesindeki isimlere bir türlü anlatamadığımız tablo; Balıkesir'de "iç barışı" da sağlamış ve her görüşten, her yaştan insanın ortak değeri olan hedefe kilitlemiş izlenimi yarattı.

Umarım nazar değmez, dedikodulara takılı kalmaz, şarlatanların oyununa gelmez, fitnecilerin tuzağına düşmez Bal-Kes'in geleceğine dair kader birliği yapan isimleri.. Çünkü Balıkesirspor'dan başka değeri yok bu şehrin etrafında toplanabildiği, şemsiyesi altında yol alabildiği...

Kulübümüzün yeni başkanı sn. Abdullah Bekki ve ekibini Balıkesirspor'umuzun kurumsallaşması yolunda ciddi adım atacaklarına olan inancımla tebrik ediyor; Erolları, Ali Hikmetleri, Sezginleri, Nevzatları, Alileri, Velileri, İlhanları, Enginleri, Mesutları, Eşrefleri, Tayfunları.. Kısacası iyi niyetle başkanlık, yöneticilik yapmış kulübün çilekeş, cefakar, vefakar isimlerini 3-5 ayda bir divanda toplayıp istişare etmelerini hararetle öneriyorum...

Bu arada, Balıkesirspor kongrelerinin değişmez divan başkanı kıymetli abimiz Dr. Mehmet Çalışkan'ı da tebrik etmeliyim, gönüllere dokunan mesajlarıyla genel kurulun seviyeli başlayıp bitmesini sağlaması sebebiyle..

Nöbeti, Abdullah Bekki ve arkadaşlarına teslim eden Nedim Ömer ve ekibindeki kardeşlerimin kimi vakitler kalplerini kırdığımın farkındayım yazılarımla. İçlerinde sevdiğim kardeşlerim de var. Bilirler ki amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemekti. İşlerinden vakit ayırıp kulübün idamesi yolunda ellerinden geleni yapmaya çalıştılar. Onlara da teşekkür edelim. Dönemlerinde 1. ligden 3. lige düşülmesinin sorumlusu bizim gençler değil, kulübe sırt dönen, iş işten geçtikten sonra "mış.. miş.." gibi davranan şehremanetinin başındakilerdi

Bunu bilir, bunu söylerim.

Ez cümle;

Ah keşke en başından bizim gibi ahbellere kulak verilseydi!  Başkanlıkları döneminde ekiplerindeki gibi yamalara rağmen hesabı kitabı iyi yaparak kalıcı kaynaklar yaratmaya, kulübü ayağa kaldırmaya çalışan Remzi Boncuk ve Mustafa Bahçeci gibi isimlere sahip çıkılıp yol alınsaydı.. Balıkesirspor şu an gerçekte bulunması gereken  1. ligdeki yerini korurdu. Nasıl tedarik edildiğini ve karşlığında nelerin verildiği herkesçe malum yüz milyonlar, dolarlar, avrolar heba edilmezdi, Nuno Andre Coelho ve Balıkesirspor tarihinde adı sanı hiç anılmayacak isimlerle kulübü vampir gibi emen menejerleri ihya edilmezdi...  Şehrin ve markanın temsili noktasında da sıkıntılar yaşanmaz, şehir insanıyla kulübün arasına “soğukluk” girmezdi.

Daha neler, neler var da söylenmesi gereken, ama geçmişte olduğu gibi şimdi tekrar etsek Süper Lig ve 1. Lig günlerini geri getiremeyiz. 

Mevlana'nın dediği gibi;

"Dün, dünde kaldı cancağızım, şimdi yarına dair yeni şeyler söylemek lazım."

Yeni dönemde "ah keşke" dedirtmemek için yaşanmışlıklardan "ders" çıkarılmalı. 

Şanla, şerefle, hüzün ve mutlulukla 58. yılına ulaşan Balıkesirspor'umuzda sn. Abdullah Bekki ile geçikmeli olarak açılan yeni sayfanın başarı hikayeleriyle dolu olmasıdır tek gayemiz, temennimiz, duamız...

Bekki Rdemir

Sen çok yaşa Balıkesirspor...

Selametle.