BALIKESİR'in vefalı yurt olarak bilinen ilçesi Kepsut'un deneyimli Belediye Başkanı İsmail Cankul'un oğlu Adil Emre'yi evlendirdiği düğün cemiyeti siyaset, iş, bürokrat ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

AYAKLARI ve SESİ TİTREDİ!

ismail-cankul-dugun12

Başkan Cankul, oğlu Adil Emre'nin nikah akdini gerçekleştirmek üzere cübbeyi giydiğinde büyük heyecan yaşadı.  "Yüzlerce nikah kıydım, ama bugün elim ayağım tutmuyor şu an" diyerek duygularını paylaşan Cankul'un heyecanı titreyen sesine de yansıdı. 

Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul'un oğlu Adil Emre Cankul, Karakan ailesinin dünyalar tatlısı kızı Hande ile hayatını birleştirdi.  

Havva-İsmail Cankul çiftinin yakışıklı oğlu Av. Adil Emre, Arzu-Ali Rıza Karakan çiftinin güzeller güzeli kızı Makine Mühendisi Hande , şehrin seçkin mekanlarından  Balkonuk Aktivite Merkezi'nde  esçkin bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirilen nikah/düğün töreniyle dünya evine girdi.

BALIKESİR ORADAYDI

ismail-cankul-dugun18

Hande ile Adil Emre'nin düğün cemiyeti siyaset, iş, bürokrat ve sivil toplum kuruluşlarının önde gelen isimlerini bir araya getirdi. Kepsut ve Balıkesir'in yanı sıra şehir dışından da çok sayıda davetlinin katıldığı ve çerkez oyunlarının renk kattığı düğünde Cankul ve Karakan aileleri, konuklarıyla yakından ilgilendi.

Genç çiftin nikahını damadın belediye başkanı olan babası İsmali Cankul kıydı.

BAŞKAN CANKUL'un ZORLANDIĞI ANLAR

ismail-cankul-dugun15

Kapsut'ta 3 dönemdir belediye başkanlığı yapan İsmali Cankul, oğlunun nikah adlini gerçekleştirmek için cübbeyi giydiğnide büyük bir heyecan yaşadı. 

Konuklara; "Bizleri bugün Kepsut'ta ve burada yalnız bırakmadınız, bizlerin hep yanında oldunuz, mutlu günümüzü paylaştınız, iyi ki sizler varsınız, iyi ki sizler gibi dostlarım var, iyi ki sizler gibi abilerim, ablalarımı var, hemşehrilerim var." diyerek teşekker ederek başladığı konuşmasında başkan Cankul, heyecanını şöyle dile getirdi: 

"15 yıl içerisinde yüzlerce nikah kıydım, ama kendi evladımın nikahını kıymak gerçekten çok heyacanlı. Elim ayağım koyverdi şu an. Ayaklarım titriyor, tutmuyor. O durumdayım şu an. Hayırlısıyla siz kıymetli dostlarımızla birlikte bu niktah akdimizi gerçekleştireceğiz."

NİKAH ŞAHİTLİKLERİNİ ÜNLÜ İSİMLER YAPTI

ismail-cankul-dugun13

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur, milletvekilleri İsmali Ok, Mustafa Canbey, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, BAÜN Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Akın ile Altıeylül, Dursurbey, Bigadiç, Savaştepe, Marmara, Havran, İvrindi, Sındırgı belediye başkanlarının aralarında bulunduğu çok sayıda eski milletvekili ve bürokrat Hande-Adil Emre Cankul çiftinin hayatlarını birleştirdiği nikah akdine şahitlik etti. 

MUTLULUKLAR

ismail-cankul-dugun09

balikesirim; Cankul ve Karakan ailelerini tebrik eder, Hande - Adil Emre Cankul çiftine Allah'tan iki cihan saadeti diler. 

ismail-cankul-dugun16

ismail-cankul-dugun17

ismail-cankul-dugun14

ismail-cankul-dugun11

Düğün sonrası yaptığı paylamışmada Başkan İsmail Cankul,"Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan bir birinden kıymetli misafirlerimize, dostlarımıza ve Vefalı Yurt Kepsut'lu hemşehrilerimize şahsım ve ailem adına şükranlarımızı sunuyorum. Dünya evine giren değerli evlatlarımıza her iki cihanda mutluluklar diliyorum" dedi.

Editör: Macit ERMİŞ