Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nda (GMKA) sürpriz değişim yaşandı. 23 Eylül 2021'den itibaren GMKA Genel Sekreterliği görevini yürütmekte olan Abdullah Güç'ün yerine yeni atama yapıldı. 

2020 yılından beri Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) Genel Sekreterliğini asaleten yürüten Onur Adıyaman, Ağustos ayı itibariyle Güney Marmara Kalkınma Ajansı'na (GMKA) asaleten atandı. Adıyaman, Balıkesir'e gelerek görevine başladı. 

Bu arada, görev süresince başarılı performans sergileyen Abdullah Güç'ün kendi işini kurmak üzere GMKA ile ilişiğini kestiği öğrenildi. 

ONUR ADIYAMAN KİMDİR?

onur_adiyaman-3

1986 yılında Ankara’da doğan Onur ADIYAMAN ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 2004 yılında lisans eğitimine başladığı İzmir Ekonomi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Matematik bölümünde de çift anadal yaparak 2009 yılında birincilikle mezun oldu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında doktora eğitime devam etmekte olup tez aşamasındadır. 2009 yılında özel bir bankanın Teftiş Kurulunda müfettiş yardımcısı olarak çalışma hayatına başladı.

2010 yılında Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı olarak görev aldı ve 2013 yılı itibariyle Planlama, Tanıtım ve Koordinasyon Birim Başkanı olarak atandı. Aynı dönemde Yatırım Destek Ofisleri Genel Koordinatörlüğü görevini ifa etti. 2016 yılından itibaren vekaleten yürüttüğü Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğine 2020 yılı Ocak ayında asaleten atandı. 2023 yılı Ağustos ayında Güney Marmara Kalkınma Ajansı’na yine asaleten atanan Onur ADIYAMAN, iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilmektedir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: Macit ERMİŞ