Havran 7. Geleneksel Seyitonbaşı Yağlı Pehlivan Güreşleri kıran kırana geçti. Yapılan güreşler sonucu Başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil olurken, ikinciliği Serhat Balcı, üçüncüler ise Furkan Durmuş Altın ve Süleyman Başar oldu.

havran-guresleri11

Toplamda 300’e yakın güreşçinin ve 32 Başpehlivanın katıldığı müsabakalarda güreşleri Millet Bahçesi Seyit Onbaşı Mesire Alanında binlerce güreş sever izledi.

Belediye Başkanı Emin Ersoy, beraberindeki heyet ve pehlivanlar her yıl geleneksel olarak olduğu gibi güreşlerden önce Çanakkale Kahramanı Seyitonbaşı'nın kabri başında dua ettiler.

Dualı Çayır Seyitonbaşı Mesire alanındaki program Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Misafirlere güreş alanında keşkek, pilav, nohut hayrı gerçekleştirildi.

havran-ismail-ustaoğlu

Binlerce Havranlı güreş severin izlediği müsabakalar miniklerin güreşleri ile başlayıp başpehlivanların kıran kıran geçen güreşleri ile sona erdi.

mehmet-yesil-yesil

Güreş Müsabakalarında kupa ve madalya takdimini Belediye Başkanı Emin Ersoy ile birlikte Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Ak Parti Milletvekilleri İsmail Ok ve Mustafa Canbey, İlçe Kaymakamı Enver Özderin, Ak Parti İlçe Başkanı Sercan Şık ,Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Belediye Başkan Yardımcıları ve Belediye Meclis Üyeleri verdi.

havran-guresleri13

Bakan Emin Ersoy; "Güreşe katılan tüm güreşçilerimize ve güreş severlere teşekkür ederiz." mesajı paylaştı.

Editör: Macit ERMİŞ