Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda Kılıçdaroğlu’yla üç bakanlık konusunda ‘mutabık kaldıklarını’ öne sürmüştü.  MİT başkanlığının da ‘sözlü anlaşma’da olduğunu iddia eden Özdağ, seçim kazanılsaydı kendisinin içişleri bakanı olacağını belirtmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise dün akşam katıldığı canlı yayında Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile seçim öncesi yapılan protokole ilişkin açıklamalarda bulundu.

KILIÇDAROĞLU'NDAN
YALANLAMA GELMEDİ

Kılıçdaroğlu, Özdağ'ın İçişleri Bakanlığı dahil 3 bakanlık ve MİT Başkanlığı'nın kendilerine verilmesi konusunda anlaşıldığına ilişkin açıklamalarını yalanlamadı.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

"Protokol evet var, ikimizin arasında imzalandı. Bu protokol kamuoyuna açık bir protokol değil. Dolayısıyla ikimizin namusuna teslim edilmiş bir protokoldür. Benim bu konuda konuşmam en azından ahlaki olarak doğru değil."

ÇÖMEZ ZIPKIN GİBİ TWEET ATTI

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez'in bu ifadeler tepkisi ise sert oldu.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çömez şu ifadelere yer verdi:

Biz sahada kendisi için oy isterken, Meğer o, Ankara’nın karanlık dehlizlerinde pazarlıklar yapıyor, protokoller imzalıyormuş. Arkadaşlarının haberi yok, ittifak ortaklarının bilgisi yok. Hoyratça heba edilmiş bir güven, yeniden kazanılabilir mi Sayın Kemal Kılıçdaoğlu.."

İLGİNÇ YORUMLAR

Çömez'ih paylaşımının altında yüzlerce yorum bırakıldı.

turhan-comez-tqt

Editör: Macit ERMİŞ