Memleket Partisi, #Balıkesir'de büyükşehir ile birlikte bazı ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Eski #Balıkesirspor Kulübü Başkanı Kadir Dağlı, Karesi Belediye Başkan adayı oldu.

BALIKESİRSPOR'U
TEK BAŞINA KÜMEDE TUTMUŞTU!

Kadir Dagli Memleket

Balıkesirli iş insanı Kadir Dağlı, kimsenin sahiplenmediği süreçte kırmızı-beyazlı kulübün başkanlığına büyük cesaretle talip olmuş, imkansızlıklara rağmen takımı 1. ligde tutmayı başarmıştı. 

Belediye başkanı nasıl olmalı dersini veriyor! Belediye başkanı nasıl olmalı dersini veriyor!

SİYASETE AK PARTİ İLE BAŞLADI

Balıkesir siyaset sahnesinde adını AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak duyuran Dağlı bir dönem il yönetiminde başkan yardımcısı ve eski milletvekili Mahmut Poyrazlı'nın danışmanı olarak da görev yapmıştı. 

Mayıs 2023'teki  Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri öncesi Memleket Partisi saflarına katılan Kadir Dağlı, bir süre Karesi İlçe Başkanlığı görevini üstlenmişti. 

Kadir Dagli Yucel Yilmaz

Deneyimli siyaset adamı Kadir Dağlı, balıkesirim.net'e yaptığı açıklamada, "Hayırlısıyla bir göreve talip olduk. Karesi beyliğinden adını alan kadim ilçemizi ayağa kaldıracak projelerimiz var. Allah nasip ederde seçilirsem, bir bir hayata geçireceğimiz projelerimizle Karesi'de yaşayanlar her alanda ayrıcaklı olacak: Memleket sevdalısı, sağduyu seçmenlerimize inanıyor, güveniyorum." dedi. 

BÜYÜKŞEHİR ADAYI BAKAN

Bu arada, Memleket Partisi'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı ise, Mahir Bakan olarak kamuoyuna duyuruldu. Memleket Partisi'nin Altıeylül başkan adayı Şükrü Diker, Bigadiç adayı Hasan Yılmaz, Gönen adayı Songül Mert, Sındırgı adayı Gölnur Coşkun, Susurluk adayı Akide Karaşahin oldu.

Editör: Macit ERMİŞ