İŞ BİLENİN...
Balıkesir turizminin başkenti Ayvalık
'ta, geçen dönem işçi ve memuruna aylarca maaşını ödeyemeyen belediye, Mesut Ergin dönemiyle birlikte ayağa kalktı. Çalışanların maaşları günü gününe hesaplarına aktarılırken, geçmişe yönelik tüm hakları ödendi.Başkan Ergin, "Emekçilerimizin alacakları son kuruşunu kadar ödemenin de gururunu yaşadık" dedi.  İlçede, ortak aklın kullanılması ve israfın ortadan kaldırılmasıyla belediye bütçesi de 1 milyar liraya yükseldi.

MESUT-ERGIIN-T
Mali Bütçenin onaylandığı Ayvalık Belediye Meclisi’nde konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, işçi ve memurların 2011yılından beri bekleyen; emekli tazminatları, birikmiş işçi maaş alacakları ve ikramiyelerinin ödendiğini belirterek, “Çalışanlarımızın alacakları son kuruşuna kadar ödendi. Biz Ayvalık’ın her kuruşunu, hemşehrilerimiz için kullandık, kullanmaya da devam edeceğiz, emekçilerimizin alacakları son kuruşunu kadar ödemenin de gururunu yaşadık. Bütçemiz, Ayvalık’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Destek veren, katkı sunan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

işçiler ayakta alkışladı

AYVALIK-BLD-IS

Meclise katılan işçi ve memur sendikası işyeri temsilcileri Başkan Mesut Ergin’e çiçek sunarak, bugüne kadar birikmiş olan tüm alacakların ödenmesi nedeniyle teşekkür ederken, çalışanlar da ayakta alkışladı.
 

Editör: Macit ERMİŞ