AYDEMİR SİNERJİSİ

Balıkesir İl Başkanı olarak atanması AK Parti tabanında müthiş sinerji yaratan Mehmet Aydemir, 20 İlçe teşkilatı, milletvekilleri ve belediye başkanlarıyla birlikte Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın huzuruna çıktı. Erdoğan'la görüşmesinni ardından yaptığı açıklamada Aydemir, "Buraya bir not düşelim" diyerek 31 Mart seçimlerindeki hedefini ilk kez dillendirdi.

İKİNCİ TEMAYÜL ANKARA'DA

AK_Parti_Balikesir-Ank

AK Parti’de belediye başkan aday adaylığı sürecinin bitmesinin ardından 26 Kasım'da gerçekleşen temayül yoklamasının ardından ikinci temayül yoklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile yapılan toplantıda gerçekleşti. Milletvekilleri, MKYK üyeleri, il başkanı, belediye başkanları, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları 20 ilçe ve büyükşehir için oy kullandı. 

ERDOĞAN TOPLANTIYA GİRDİ

AK_Parti_Balikesir-Ank6
AK Parti 30 Büyükşehir Belediyesi’nde seçimleri almak için 2024 yerel seçimlerine çok sıkı hazırlanıyor. Daha önceki seçimlerde sadece İstanbul ve Ankara için yapılan istişare toplantıları bu kez diğer büyükşehir belediyeleri de eklendi. Ankara’ya giden ve akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile toplantıya giren Balıkesir teşkilatları ile temayül yoklaması yapıldı ve teşkilatlar çalışmalarla ilgili Erdoğan ile görüş alışverişinde bulundu. 

TEK TEK GÖRÜŞLERİNİ ALDI 
Balıkesir Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Başkanı, 10 ilçe belediye başkanı, 20 ilçe başkanı, kadın ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı toplantıdan önce milletvekilleri, il başkanı, 20 ilçenin başkanı, il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları tek tek ilçeler için temayül yoklamasında oy kullandı. 

Ahmet Akın, CHP'li başkanları Anıtkabir'e götürdü Ahmet Akın, CHP'li başkanları Anıtkabir'e götürdü

İL BAŞKANI AYDEMİR'DEN AÇIKLAMA

AK Parti İl Başkanı Mehmet Aydemir, Ankara'daki buluşmanın ardından yaptığı açıklamada, iddialı cümleler kurdu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni bu kez açık ara farkla kazanacaklarını açıklayan Aydemir, mevcut belediyelerin sayısını ise en az 15'e çıkaracaklarını söyledi. 

Aydemir şöyle konuştu: 

mehmet-aydemir-meral-cengiz

"Buraya bir not düşelim; AK Parti ailesi olarak Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Balıkesir Teşkilatımız 2024 seçimlerine birlik ve beraberlik içerisinde tam kadro hazır. Allah'ın izniyle, Gerçek Belediyecilik anlayışıyla Türkiye Yüzyılını hep birlikte yazacağız.

ORTAK AKILLA, HÜR İRADEYLE

Genel Başkanımızın, Cumhurbaşkanımızın konuşmasında ortaya koyduğu irade şudur: 'Burada ortak bir aklı tecelli ettirmek üzere toplanmış bulunuyoruz. En derin ve en kapsamlı istişareleri yaparak ortak aklı hep beraber üreteceğiz.'

AK_Parti_Balikesir-Ank2

O yüzden arkadaşlarımız hiçbir etki altında kalmadan, tam olarak hür iradeleriyle ilçelerde ve büyük şehirlerde hangi adayı görmek istiyorlarsa mevcut belediye başkanlarımızın olduğu yerlerde mevcut belediye başkanlarımızı değerlendirerek, belediye başkanlarımızın olmadığı yerde önerdikleri isimleri söyleyerek, mevcut belediye başkanlarımızın olduğu yerde yine varsa her bir teşkilat mensubumuzun bu çerçevede ilçe başkanlarımızın iradelerini ortaya koymaları için alternatif isimler de dahil olmak üzere bütün bu süreçlerin yansıtıldığı bir mekanizma güçlü bir şekilde çalıştırılmaktadır.

AK_Parti_Balikesir-Ank1

Bu da AK Parti'nin ve Cumhur İttifakı'nın demokratik iradeyi yansıtma bakımından ne kadar yüksek bir hassasiyete ve ne kadar güçlü mekanizmalara sahip olduğunun bir işaretidir."

erdogan-yucel-y

20 ilçeden hangileri MHP'ye bırakılacak?

Bu sorunun cevabı yeni yıla girmeden belli olacak. 20 ilçeden 2'sinde MHP adayı desteklenecek. Bu ilçeler büyük olasılıkla Susurluk, Gömeç ve Edremit'ten ikisi olacak. Büyükşehir belediye başkan adayını Yücel Yılmaz olarak 27 Aralık'ta kamuoyuna ilan etmeye hazırlanan AK Parti, Ilçe belediye başkan adaylarını ise Ocak ayının ilk haftasında belirleyerek Ocak ayının 2. haftasında seçim startını verecek.

Haber: Hidayet HAYAT | balikesirim.net

Editör: Macit ERMİŞ