Uzmanlık alanındaki konuları en sıradan vatandaşın anlayabileceği sadelikte anlatarak yol ve hedef gösteren Prof. Dr. Mete Gündoğan, sosyal medya hesabından Hafize Gaye Erkan’ın açıklamalarına gönderme yaparak bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşıma  Prof. Dr. Mete Gündoğan; "Kurtar bizi Sadık abi" notunu düşerek ironik bir eleştiri getirdi.

gundogan-mete

Yurtdışı çıkış harcı tam 10 kat birden artırılıyor! Yurtdışı çıkış harcı tam 10 kat birden artırılıyor!

DİKKAT ÇEKEN OLAY BÖYLE BAŞLADI
Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a bir takım açıklamalarda bulundu. Merkez Başkanı Erkan, “Apartman görevlimiz Sadık Abi’ye çoğu zaman fiyatları soruyorum. Onu sorguya çekiyorum. Ben ‘indi’ diyorum. O ‘inmedi’ diyor. Sürekli ‘Fiyatlar inmedi, istersen git şu soğanın fiyatına bir bak’ diyor.” ifadelerini kullanmıştı. 

kurtar-bizi-sedit

Başkan Erkan, röportajında ayrıca yüksek kiralardan şikayette bulunurken, İstanbul'da ev bulamadıklarını açıkladı. Erkan, annesinin yanına taşınmak zorunda kaldıklarını belirtirken, "İstanbul, Manhattan’dan pahalı olur mu?" diye çıkışta bulundu.

METE GÜNDOĞAN'DAN ÇARPICI GÖNDERME

Milli Görüş hareketinin efsane lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ekonomi danışmanları arasında yer alan Prof. Dr. Mete Gündoğan, sosyal medya hesabından Hafize Gaye Erkan’ın açıklamalarına gönderme yaparak bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşıma Gündoğan; "Kurtar bizi Sadık abi" notunu düşerek ironik bir yaklaşım sergiledi.

Balıkesir'in yetiştirdiği değerli isimler arasındaki Mete Gündoğan'ın paylaşımı şöyle: 

"İşi magazine vermişler. İyi de olmuş.  O da lazım. 

Ama ben

magazin süsü verilmiş

bu röportajdaki gizli şifreyi çözdüm:)

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın çok özel danışmanı SADIK ABİ. 

Başkanın taşındığı Annesinin apartmanında kapıcıymış gibi rol yaparak kendisini gizliyor. Böylelikle  başkana çok rahat danışmanlık hizmeti verebiliyor. Dışarıdaki para farelerinin tasallutundan da korunmuş oluyor. 

Çok zekice bir plan. Müthiş. 

Demekki bütün olay bu Sadık abide bitiyor. Sadık abi,  paranın barometresi.

Benden söylemesi...

Kurtar bizi Sadık Abi:)"

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın Hürriyet'ten Ahmet Hakan'a verdiği röportajı bugün sosyal medyanın en çok konuşulan konuları ararında yer aldı. Bir çok tanınmış ekonomist paylaşımalarda bulundu.

Mete Gündoğan kimdir? Kaç yaşında, nereli, mesleği ne?

Editör: Macit ERMİŞ