ÜLKEME ve BALIKESİR'E HİZMET ETMEK İSTİYORUM

"Balıkesir'in Canbeyi" olarak bilinen gazeteci Mustafa Canbey, 24 Haziran 2018 seçimlerinde 4. sıradan, 14 Mayıs 2023 seçimilerinde ise 3. sıradan AK Parti Balıkesir milletvekili olarak seçildi.


İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği (ÖNDER) Genel Başkan Yardımcılığı yanında ÖNDER Spor Kulübü başkanlığını yürüten İvrindi doğumlu Mustafa Canbey, balikesirim.net aracılığıyla şu mesajı verdi: 

"Balıkesirimize, ülkemize hizmet için bir yola çıkmıştık.

Bu yolculukta elimizi taşın altına koyduk, yine koyuyoruz, koymaktan da kaçınmayacağız.

Sorumluluğumuzun bilincindeyiz.  24 Haziran seçimlerinde güçlü bir Türkiye güçlü bir Balıkesir için yeniden varım. 

 
Güçlü Türkiye'nin mimarı,Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde;

Türkiyemizin ve Balıkesirimizin AK yarınları için hep birlikte, gece gündüz çalışacağız.

Tüm Balıkesirli hemşehrilerime en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
Balıkesirimizin geleceği için çabalayan,gönlüyle ve samimiyetiyle yanımızda olan; mesaj göndererek,telefon açarak güzel dileklerini bizimle paylaşan binlerce kardeşime şükranlarımı sunuyorum.

Basınımızın güzide temsilcilerine teşekkür ediyorum.

24 Haziran için Durmak Yok Yola Devam
 
AK Partimizin 27. dönem milletvekili aday listeleri Vatanımıza, Milletimize ve Balıkesirimize hayırlı olsun. Yüreğimizi ortaya koyarak, hep birlikte nice hizmetlere İnşallah.

Allah nasip ederse, güçlü bir Türkiye isteyen genç bir siyasetçi olarak bu güzel şehre hizmet etmek istiyorum."

ÇALIŞMAK BİZDEN, ZAFER ALLAH'TAN..

BALIKESİR'DE AYAK BASMADIK YER BIRAKMADI!

AK Parti'nin üç milletvekilliği kazandığı 7 Haziran seçimlerine Balıkesir 8. sıra adayı olarak katılan Mustafa Canbey, 1. sıra adayı gibi çalışmıştı. 

Seçim döneminde Balıkesir'in dört bir yanını dolaşarak vatandaşla kucaklaşan Mustafa Canbey, Balıkesirliler'in gönlünü kazanan adaylar arasına adını yazdırmıştı.

1 Kasım 2015 seçimlerinde 5. sıra adayı olarak yarışan Mustafa Canbey, az bir oy farkıyla seçilememişti. MUSTAFA CANBEY KİMDİR?

1975 yılında Balıkesir’in İvrindi ilçesinde doğdu. 1993 yılında Balıkesir İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü kazandı. 

Aynı Üniversitenin Halkla İlişkiler Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. 

Siyasal İletişim üzerine okumalar yapan Canbey, “Liderlerin Markalaşması Üzerine Bir Analiz”konulu tez çalışması yaptı. 

Canbey, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü’nde halen doktora öğrencisi olarak akademik çalışmalarına devam etmektedir. 

15 yıllık gazetecilik tecrübesi bulunan Canbey, Türkiye Çocuk Dergisi, Kanal 7,Milli Gazete, Yeni Şafak gazetelerinde Muhabir, İstihbarat Müdürü ve Yazar olarak çalıştı. 

Bir süre Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un basın Danışmanlığını yapan Canbey, Basın İlan Kurumu’nda üst düzey görevlerde bulunmuştur. 

Canbey evli ve iki çocuk babasıdır.

27. dönem Balıkesir milletvekili seçildi.

Canbey, 14 Mayıs 2023'te Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki  AK Parti'den ikinci kez Balıkesir Milletvekili seçildi.