Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, günlük ortalama 50 bin adet üretilecek olan 300 gramlık Kare Ramazan Pidesi’nin fiyatını 2,5 Lira olarak belirledi. Fırıntaş geçen yıl 375 gram pideyi 1.5 liradan satmıştı. 

FIRINCILARDA 6 LİRA 

Balıkesir Fırıncılar Odası ise, pide fiyatlarını ilk sahura saatler kala açıkladı. Fırıncılar Odası'nın talebine önce  Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlaır Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, ardından Valilik ve Büyükşehir Belediyesi itiraz etti. Uzun süren istişareler sonu Balıkesir'de 300 gramlık pidenin 6  liradan satılmasına karar verildi. Ramazan Pidesi geçen yıl 3 lira idi. 

12 İLÇEYE ULAŞTIRACAK

Vatandaşlar, Türkiye’nin en uygun fiyatlı pidesine Balıkesir merkezi ve 12 ilçesinde ulaşabilecek. 
Vatandaşlar Ramazan ayı boyunca Fırıntaş Büfeleri ve satış noktalarından pidelerini alabilecekler. Ramazan pidesinin lezzetini ve fiyatını “Balıkesir klasiği” klasiği olarak ifade eden Başkan Yücel Yılmaz, hemşehrilerine bereketli ve  hayırlı ramazanlar diledi. Ramazan ayı boyunca vatandaşlar tarafından en çok tercih edilen; somun ekmek, tam buğday ekmeği ve köylü ekmeğinin de üretimi devam edecek. 

FIRINTAŞ SATIŞ NOKTALARI
Türkiye’nin en uygun fiyatlı Kare Ramazan Pidesi’nin temin edilebileceği satış noktalarımız şöyle; Altıeylül merkez, Karesi merkez, Edremit merkez, Altınoluk, Akçay, Güre, Altınkum, Burhaniye, İvrindi, Bigadiç, Dursunbey, Kepsut, Bandırma, Gömeç ve Havran. Susurluk İlçesi’nde de kısa sürede Fırıntaş satış noktası hizmete girecek.