banner395

banner307

banner394

banner319

Burhaniye Belediyesi Sağlık Merkezi yapıyor

ESKİ BELEDİYE BİNASI ARSASINA BELEDİYE SAĞLIK MERKEZİ YAPILACAK

SAĞLIK 20.12.2021, 23:40 22.12.2021, 15:27
Burhaniye Belediyesi Sağlık Merkezi yapıyor

Burhaniye Belediyesi halen tabiplik olarak hizmet veren sağlık merkezini daha çağdaş ve kapsamlı hale getireceği projesini hayata geçiriyor. Burhaniye halkına koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerini vermek için çalışmalarını sürdüren Burhaniye Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, sağlık hizmetlerinin kapsamını genişletiyor. Mevcut binasında halen hizmet veren tabiplik, sağlık hizmetlerinin çok daha kapsamlı verilmesi amacıyla daha büyük ve modern bir bina ile yeni yerinde hizmet verecek.

“ESKİ BELEDİYENİN YERİNDE”

Kocacami Mahallesi’nde bulunan eski belediye binasının önceki dönemde yıkılması ile boş kalan alanda kurulacak olan merkez, Muhittin Rumi türbesi ve Koca Cami koruma alanında hayata geçecek. Merkezde iki doktor, psikolog, sosyolog, diyetisyen, sağlık personeli, hemşire ve iş güvenliği uzmanı hizmet verecek olup muayene odaları, müdahale odaları dinlenme ve bekleme salonları olacak. 726m2 alanda zemin katla birlikte üç katlı planlanan sağlık merkezi ve çevre düzenlemesi ile yeni merkez Kocacami Mahallesi’nin çehresini değiştirecek.

DEVECİLER “SÖZ VERDİĞİMİZ GİBİ”

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler bu proje ile ilgili halkımıza söz vermiştik ve şimdi bunu hayata geçireceğiz diye konuştu. Deveciler “Şu an sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından doktor, diyetisyen, ambulans, evde sağlık hizmetleri ve cenaze hizmetlerinin verildiği Belediye Tabipliği hayata geçecek projeyle çok daha çağdaş ve modern olacak. Yeni binada poliklinik, diyetisyen ve psikolog hizmetleri de verilecek. ” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Hangi ittifak size daha çok güven veriyor?
Namaz Vakti 27 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@