Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da 20.45'te başlaması planlanan Süper Kupa yaşanan Atatürk krizi nedeniyle takımların sahaya çıkmaması üzerine ertelendi!

Son dakika bilgisine göre Galatasaray ve Fenerbahçe, Atatürk görseli taşıyan tişörtlerin giyilmesine izin verilmemesi üzerine maça çıkmama ve Türkiye'ye dönme kararı aldı!

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, yaptığı açıklamada ülkeye dönme kararı aldıklarını ve ortak açıklamanın yapılacağını duyurdu.

Fenerbahçe de yaşanan gelişmeler üzerine takım uçağını havalimanına erken çağırdı.

SOSYAL MEDYA'DA DESTEK PAYLAŞIMLARI

Beşiktaş ve Trabzonspor'dan destek paylaşımı

Bu gelişmelerin yanı sıra Beşiktaş ve Trabzonspor'dan Atatürk paylaşımı geldi. Beşikta Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını paylaşarak "Atam izindeyiz" notunu düştü. 

Bu arada Bandırmaspor Kulübü'nden de Atatürk paylaşımı geldi. Bordo-Beyazlı kulübün sosyal medya hesabındaki paylaşıma "İki gözün dünyaya bedel" notu düşüldü. 

TÜRKİYE'DE YENİ BİR KRİZİN KAPISI ARALANDI

TFF, GALATASARAY ve FENERBAHÇE'DEN ORTAK AÇIKLAMA

Voleybolcular Vefalı Yurt Kepsut'u 2. lige taşıdı Voleybolcular Vefalı Yurt Kepsut'u 2. lige taşıdı

Cumhuriyetimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun 100. Yılını yurtdışında da kutlamak amacıyla, Türk Futbolunun marka değerine ve kulüplerimize katkı sağlayacak şekilde kulüplerimizle organize ettiğimiz, 29 Aralık 2023 Cuma günü saat 20.45’te oynanması planlanan 2023 Süper Kupa müsabakası organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle Kulüplerimizle birlikte aldığımız ortak karar neticesinde ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ev sahibi ülkenin Futbol Federasyonu, ilgili kurum ve kuruluşlarına şu ana kadar Süper Kupa’nın organizasyonu için göstermiş oldukları çaba nedeniyle teşekkür ederiz.

- Türkiye Futbol Federasyonu
- Fenerbahçe Spor Kulübü
- Galatasaray Spor Kulübü

Editör: Macit ERMİŞ