TESİSLER TEKRAR ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAK,
GÜNLÜK 1 MİLYON 200 BİN LİTRE SÜT İŞLENECEK,
SÜT ÜRETİCİLERİMİZ KAZANACAK

AK Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik, YÖRSAN çalışanların düzenlediği lokma hayrına katıldı. AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan'ır eşlik ettiği Çelik, çalışanlarla hasbihalde bulundu.

“Sürecin en başından beri milli servetimizin heba olmaması adına emek sarfettik, ülkemizin önemli ve ilimizin en büyük tesislerinden olan Yörsan’ı tekrar işler hale getirmek, bu endüstriyi tekrar ekonomimize kazandırmak için gayret gösterdik" diyen Çelik, "Günlük 1 milyon 200 bin litre süt işleme kapasitesine sahip, uluslararası standartlardaki bu tesisler, yakın zamanda tekrar çalışmaya başlayacak, süt üreticilerimiz de kazanan olacaktır” açıklamasını yaptı. 

YASAL İFLAS SÜRECİ 2 YIL GİBİ KISA BİR SÜREDE ÇÖZÜLDÜ


Çelik şöyyle konuştu: “Firmanın iflası sonrasında 230 işçimizin 18 milyon TL alacakları konusu 2 yıl gibi bir sürede çözüldü. Bu konunun muadili, Şeker Piliç firmasının iflası sonrasında yaşanan sürecin 8 yıl kadar sürdüğü düşünülürse, 2 yıllık bu kısa dönemde çözüme ulaşılmasını önemli görüyoruz,

ALLAH HAYIRLARINI KABUL BUYURSUN
Bu vesileyle lokma hayrı düzenleyip, bizleri de davet ettikleri için kendilerine çok teşekkür ediyorum, Allah(c.c.) hayırlarını kabul buyursun.

BİZİM YERİMİZ BELLİ
Bizler her daim Hakk’ın, haklının, emekçi kardeşlerimizin, hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim yerimiz belli.

VEKİLİMİZE, İLÇE BAŞKANIMIZA VE EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ


Yörsan mağduru işçi temsilcileri de: “Yaşadığımız sürecin nihayete ermesi vesilesiyle, lokma hayrı düzenleyip, bizlere omuz veren, desteklerini esirgemeyen Vekilimizi, İlçe Başkanımızı ve misafirlerimizi davet ettik, sağolsunlar bizleri kırmayarak davete icabet ettiler, bizimle birlikte olduklarını bir kez daha gösterdiler.

Kendilerine ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi,

Editör: Haber Merkezi