BGC 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Dayanışma Günü etkinliği, Erdek'ten Ayvalık'a, Sındırgı'dan Gönen'e, Dursunbey'den Edremit'e şehrin dört bir yanında görev yapan basın emekçilerini bir araya getirirken duygulandıran vefa örneğine sahne oldu.

GAZETECİLER ile şehrin üst düzey yönetimini bir araya getiren etkinlikte BGC, kıdemli üyelerinin yanı sıra bazı genç isimlere de teşvik ödülleri takdim edildi.

BGC-TOPLU-YEMEK

TÜRKİYE'nin ilk Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü unvanına sahip Sürekli Basın Kartı sahibi İzzet Yıldırım ile kıdemli gazeteciler Macit Ermiş, Ahmet İmren, Sıtkı Şeremetli ile Cengiz Güner, Erdem Özcan ve Murat Tozan'a BGC Onur Şildi verildi. Törende ayrıca Edremit, Dursunbey, Kepsut ve Sındırgı'nın sesini yaptıkları haberleriyle Türkiye’ye duyuran dört isim onurlandırdı.

izzet-yildirim

İZZET YILDIRIM

Türkiye'nin İlk Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü. Basın İlan Kurumu Şubesi açılmadan öncesi dönemde resmi ilanların Balıkesir ilindeki gazeteler arasında eşit şekilde paylaştırılmasını sağladı. Balıkesir'deki tüm gazetelere ve gazetecilere emekleri saygıyla anılan Yıldırım'a, BGC Onur Şildini Vali Vekili Mustafa Çek takdim etti.

sitki-seremetli

SITKI ŞEREMETLİ

Çileyse çile. Vefaysa vefa.. Her ararsanız hepsi var. Meslekte 50 yılı geride bırakan Sıtkı Şeremetli'ye onur şildini Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz takdim etti.

macit-ermisMACİT ERMİŞ

Meslekte 50 yılı geride bırakan ve Balıkesir'in dört bir yanında haber peşinde koşuşturmaya de vam eden MaciT Ermiş'e onur şildini gazeteci milletvekili Mustafa Canbey takdim etti.

ahmet-imren

AHMET İMREN

Yeşil sahaların dili olsa da bir anlatsa Ahmet İmren'in rakip takım taraftarlarından çektiğini. 80'li yıllarda Yeni Asır'la başlayan gazetecilik yolculuğunu yerel gazetelerimizle sürdürüyor. İmren'e onur şildini milletvekili Ali Taylan Öztaylan takdim etti.

cengiz-guner

CENGİZ GÜNER

Haberci Gazetesi çalışanlarından Cengiz Güner, ilerleyen yaşına ve sağlık sorunlarına rağmen koşuşturmaya devam ediyor. Belki de her gün bir haber Cengiz abiye ilaç gibi geliyor! Güner'e şildini milletvekili Serkan Sarı takdim etti.

gokhan-dagli

ERDEM ÖZCAN

Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, ilimiz yerel basınının emektar isimleri arasındaki Erdem Özcan'a iletilmek üzere şildini Gökhan Dağlı'ya takdim etti.

murat-tozan

MURAT TOZAN

Balıkesir İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, ilimiz yerel basınının emektar isimleri arasındaki Erdem Özcan'a iletilmek üzere şildini Gökhan Dağlı'ya takdim etti.

hudayi-demiray

HÜDAYİ DEMİRHAN

Aktif olarak medya içerisinde görev almasa da “Acar muhabir” deyiminin yakışacağı isimlerden biri. Dursunbey Belediye basını birimi sorumlusu.Bu kerdeşimiz ilçede ne var, yok, tüm güzellikleri fotoğraf videolarıyla belgeleyip nitelikli haberleriyle Türkiye'ye taşıyor. Hüdayi Demirhan, BGC Onur Şildini Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'ın elinden aldı.

erhan-yildiz

ERKAN YILDIZ

Aktif olarak medya içerisinde görev almasa da “Acar muhabir” deyiminin yakışacağı isimlerden biri.Kepsut Belediye basını birimi sorumlusu.Bu kerdeşimiz ilçede ne var, yok, tüm güzellikleri fotoğraf videolarıyla belgeleyip nitelikli haberleriyle Türkiye'ye taşıyor. Erkan Yıldız, BGC Onur Şildini Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı'nın elinden aldı.

Gazeteci Ahmet Ertan yaşamını yitirdi Gazeteci Ahmet Ertan yaşamını yitirdi

ogut-celik

ÖGÜT ÇELİK

Aktif olarak medya içerisinde görev almasa da “Acar muhabir” deyiminin yakışacağı isimlerden biri. Edremit Belediye basını birimi sorumlusu. Bu kerdeşimiz ilçede ne var, yok, tüm güzellikleri fotoğraf videolarıyla belgeleyip nitelikli haberleriyle Türkiye'ye taşıyor. Ögüt Çelik'e BGC Onur Şildini Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul takdim etti.

murat-seyman

MURAT SEYMAN

Aktif olarak medya içerisinde görev almasa da “Acar muhabir” deyiminin yakışacağı isimlerden biri. Sındırgı Belediye basını birimi sorumlusu. Bu kerdeşimiz ilçede ne var, yok, tüm güzellikleri fotoğraf videolarıyla belgeleyip nitelikli haberleriyle Türkiye'ye taşıyor. Erkan Yıldız'a BGC Onur Şildini başkanımız Ramazan Demir takdim etti.

Editör: Macit ERMİŞ