HERKESİN MERAK ETTİĞİ
SORUNUN CEVABI BELLİ OLDU!

.Yurt genelindeki hava durumu Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından resmi internet sayfası aracılığıyla yayınlandı. İşte, Balıkesir'de kar yağışı beklentisine ilişkin detaylar...

KAR-YAGIS

YILBAŞINDA KAR YOK!

Ayvalık sahillerindeki işgale balyoz vuruldu Ayvalık sahillerindeki işgale balyoz vuruldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık tahmin haritasına göre Türkiye genelinde yılbaşında kar yağmayacak. Tam tersine hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren ülkemiz genelinde artacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR'DE HAVA NASIL OLACAK?

kar-kurtdereli-mehmet

1 OCAK YILBAŞI'NDA KAR YAĞACAK MI?
Yılbaşında Balıkesir ve ilçeleri başta olmak üzere ülke genelinde az bulutlu bir hava hakim olacak. Balıkesir'in körfez bölgesindeki hava sıcaklıkları ise merkeze göre 4-5 derece daha fazla hissedilecek. Dolayısıyla yılbaşı için Balıkesir'de kar beklentisi sıfırın altında bir ihtimal!

BALIKESİR'E KAR NE ZAMAN YAĞACAK?
Balıkesir'de kar yağışı 12 Ocak'tan önce beklenmiyor. Ocak ayı ile birlikte havaların daha da soğumasıyla birlikte mevsimin ilk etkili kar yağışı Balıkesir'in Kepsut, Dursunbey ve Sındırgı ilçelerinin yüksek kesimleriyle  Kazdağları'nda etkili olabilir.

BALIKESİR'DE PUSLU HAVA YA DİKKAT!

hava-durumu-ocak2024

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Balıkesir'de puslu hava etkisini yeni yılın ilk gününe kadar devam ettirecek. Beş günlük hava tahmininde 2 Ocak Salı günü Balıkesir'in batı kesimlerinde yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Editör: Macit ERMİŞ