AK Parti Balıkesir teşkilatında istifası istenen 5  ilçe başkanından biri olan Karesi İlçe Başkanı Yusuf Hocaoğlu, istifa dilekçesini İl başkanlığına sunduğunu sosyal medya hesabından duyurdu. 

Hocaoğlu, istifa kararını geçen hafta gerçekleşen yönetim kurulundaki arkadaşları ve ailem ile yaptığım görüşme sonucu aldığını bildirdi.

Üç dönem belediye meclis üyeliği, bir dönem Karesi Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan deneyimli ve sempatik siyasetçi Hocaoğlu; görev verilmesi halinde il başkanlığını üstlenmeye hazır olduğunu söylüyor. 

İSTİFASINI ŞÖYLE DUYURDU:

Değerli hemşehrilerim ve arkadaşlarım.

yusuf-hocaoglu-istifa-

"Geçen hafta yönetim kurulu üyelerimiz ve ailem ile yaptığım görüşme sonucu aldığım Ak Parti Karesi İlçe Başkanlığı görevimden istifa dilekçemi bu günkü tarih itibarı ile İl Başkanlığımıza sunmuş bulunmaktayım. Görevimiz süresince

Birlikte görev yaptığımız İl başkanımıza, milletvekillerimize, Büyükşehir belediye başkanımıza, Karesi belediye başkanımıza, ilçe başkanlarımıza, özellikle yönetim kurulu arkadaşlarım ile kadın kolları ile gençlik kolları başkan ve yöneticilerimize ve mahalle başkanlarıma şükran ve saygılarımı sunarım."

ak-istifa

İstifasını sosyal medya platformu facebooktaki hesabından duyuran Yusuf Hocaoğlu, şu metni paylaştı:

yusuf-hocaoglu-istifa-karesi

AK-PARTI-BAL

Editör: Macit ERMİŞ