Balıkesir'de 74 yıl aradan sonra AK Parti'den CHP'ye geçen Büyükşehir Belediyesinin borçları şehir ve ülke gündemindeki yerini koruyor. Bazı ulusal tv kanallarıyla gazeteler Balıkesir'den "Türkiye'nin en borçlu belediyesi" diye söz ederken halef-selef isimlerin açıkladığı rakamlar kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden olmuştu. 

AHMET AKIN BÜYÜKŞEHİRE PANKART ASMISTI

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, seçimde ezici fark attığı AK Partili eski Başkan Yücel Yılmaz’dan 15.4 milyar liralık bir borç devralındığını açıklamış, ve bu borçları kalem kalem Eski Kuyumcular Mahallesindeki Büyükşehir Belediye binasına asmıştı. 

Bbb Borc Pankart 1

YÜCEL YILMAZ, 3.5 MİLYAR DEMİŞTİ

Hemen ardından Yücel Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında, böyle bir borç olmadığını, 'Ahmet Akın‘ın yalan söylediğini' Büyükşehir, BASKİ ve şirketlerin toplam borcunun 3.5 milyar lira olduğu savunmasını yaparken çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. 

Yucel Borc Belediye1

Şehrin yeni Belediye Başkanı Ahmet Akın ise selefi Yücel Yılmaz’ın “yapamayacaksan istifa et” biçimindei çıkışı sonrası bu kezborçları kalem kalem açıklamıştı. 

AK PARTİ CEPHESİNDEN PANKART HAMLESİ

Balıkesir'de Ahmet Akın ile Yücel Yılmaz arasındaki karşılıklı borç atışmalarına, AK Parti cephesi ilginç iki pankrat asarak katıldı.

Borc Edremit3

AK Parti Edremit İlçe Başkanlığı Büyükşehir Belediyesi'nin toplam borcunun 3.5 milyar TL olduğunu gösteren dev bir pankart astı. Hemen yanına 'Ahmet Akın'ın Yalanı' başlığı altında 15.4 milyarlık borçları gösteren bir pankart daha asıldı.

Borc Edremit1

AK Parti’nin Edremit İlçe binasına Yücel Yılmaz’dan kalan borçların 3.5 milyar TL olduğunu gösteren bir pankart asılırken, hemen yanına ‘Ahmet Akın’ın Büyük Yalanı’ başlığıyla 15.4 milyar liralık borç listesinin yer aldığı dev bir pankart daha asıldı. 

Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler Başkan eşinden hayvanseverlere önemli müjdeler

Borc Edremit2

VİDEO PAYLAŞILDI

AK Parti Edremit ilçe teşkilatı binasında dikkat çeken pankartlara CHP cephesinden karşılık verilip verilmeyeceği bilinmiyor.

Thumbnail Altıeylül Belediyesi (3)

Editör: Macit ERMİŞ