ALTIEYLÜL TEŞKİLATI ERAY’I BAĞRINA BASTI
Balıkesir İlçe Belediye Başkanları adaylarının açıklanmasının ardından Cumhur İttifakı Altıeylül Belediye Başkan Adayı Mesut Eray Ak Parti Altıeylül İlçe teşkilatını ziyaret etti.

mesut-eray-balikesir1

İlçe Teşkilat Başkanı Ömer Munis, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, Ana Kademe Yönetim Kurulu ve teşkilat üyelerinin katıldığı programda karşılama konuşması yapan Ak Parti Altıeylül Teşkilat Başkanı Ömer Munis şunları söyledi;

”Çıktığınız yol inşallah hakkınızda hayırlı olsun, Allah tamamına erdirsin.. Şehr'ül Emin olmak kolay bir şey değil. Balıkesir’in en büyük ilçesiyiz. Kadınlarımız tam kadro hazırlar. 4 Aralık’tan bu yana Yücel Başkanımızın hazırlamış olduğu program dâhilinde bütün kırsalı gezdiler. Altıeylül 50 bin hanesi olan bir ilçe. Sırada Merkez ziyaretleri var. Her eve ulaşmamız lazım, o ekip de burada. Kadınlarımız çok emek verdi, bundan sonra da vites büyülterek çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayacağız.  Hepinize gayretleriniz için teşekkür ederim. Bu ekip ile çalışmaktan onur duyuyorum” dedi. 

KENDİMİ SİZE TESLİM EDİYORUM

mesut-eray-balikesir
İlçe Teşkilatı ziyareti kapsamında bir konuşma yapan Cumhur İttifakı Başkan Adayı Mesut Eray ise “Sayın başkanlarımız, ana kadememiz, çok değerli ilçe teşkilat üyelerimiz sizleri muhabbetle selamlıyorum. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, genel merkezimizin kararıyla, Genel Başkan yardımcımız, Milletvekillerimizin teklifleriyle Altıeylül’ün Cumhur İttifakı Başkan Adayı olarak gösterildim. Bundan dolayı da, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkan Yardımcımıza, Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, İl Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Buraya kendimi sizlere teslim etmeye geldim. Biz sizlerle sahada gece gündüz koşacağız, birlikte yol yürüyeceğiz. Birlikte hareket ederek başarıya ulaşacağımızdan hiç şüphem yok. “ dedi.

ALTIEYLÜL’ÜN ÖZ EVLADIYIM
Teşkilat üyelerine kısaca kendini tanıtan Eray; “Mesut Eray, Altıeylül’ün öz evladıdır. Ayvatlar köyünden, İmam Hatip Lisesi hocalarından Hasan hoca’nın ve Ovaköy’lü rahmetli Nurcan hafızın oğluyum. Silahlı Kuvvetlerden emekli olduktan sonra Altıeylül Belediyesi Meclis Üyeliği yaptım. Altıeylül Belediyesi kurucu Başkan Yardımcısı olarak birçok sosyal projenin hayata geçirilmesinde etkin rol aldım ve ödüller kazanılmasına vesile oldum. Sanayi tecrübem var. Organize Sanayi Bölgesi’nde istihdam anlamında, mesleki eğitim anlamında, alt ve üst yapı projeleri anlamında kazandığımız tecrübelerimiz var. Disiplinimiz var. Ama her şeyden önemlisi bu davaya sadakatimiz var. Ak Parti’ye sadakatimiz var.” Dedi.

BAŞKAN HASAN AVCI’YA TEŞEKKÜR EDERİM
Genel Merkezin kararıyla aday gösterildiğini söyleyen Başkan Adayı Mesut Eray sözlerini şu şekilde sürdürdü.” Ben Genel Merkezimizin kararıyla Cumhur ittifakı adayı gösterildim. Başkanımız Hasan Avcı’ya huzurlarınızda teşekkür ederim. Hedefimiz kapsayıcı bir liderlik. Kapsayıcı bir yönetim anlayışıyla, birlik ve beraberlikle, hiç kimseyi ötekileştirmeden, Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi, sen demeden, ben demeden, biz diyerek, irade ortaya koyarak, tek tek evlere girerek Mart’a ulaşacağız. Bir teşekkürü de Teşkilat Başkanımız Ömer Munis’e, kadın Kolları Başkanımıza, Gençlik Kolları Başkanımıza ve siz teşkilat üyelerimize çok teşekkür ederim. Bizim için en önemli konu seçim sürecinin planlaması ve yürütülmesi. Sizlerin de aynı prensiple çalıştığınızı biliyorum. Başarmayla ilgili bir kuşku içerisinde değilim Bu kadar güzel teşkilat mensuplarını bir arada görmekten çok mutluyum. Ev ev dolaşıp, evlere girebilmek için kadınların irade koyması lazım. O iradeyi de burada görüyüm.  31 Mart’ta rekor oy alarak seçimi bitirdiğimizde, yapılanın üzerine bir tuğla da biz koyacağız. OSB’de kazandığımız Ulusal ve Uluslararası tecrübelerimizle, “Temiz, Yeşil, Güvenilir, Müreffeh “ bir ilçe haline getirmeyi hedefliyoruz. Her şeyden önce de Marka İlçe haline getirmek istiyorum.” Dedi.

Ahmet Akın sözü: Balıkesir 5 yılın sonunda öncü kent olacak Ahmet Akın sözü: Balıkesir 5 yılın sonunda öncü kent olacak

KATILIMCI YÖNETİM ANLAYIŞI İLE GELİYORUM
Yönetim ve idari şekli hakkında görüşlerini belirten Eray her bireyin düşünce ve deneyimine saygı duyduğunu ifade ederek; “Ben yaptım oldu, ben olmazsam hiç bir şey olmaz.. gibi böyle bir anlayış yok bizde. Her bireyin düşüncesi, fikri benim için çok önemli. Önce teşkilatta, siz teşkilat üyelerimizle birlikte katılımcılık anlayışıyla birlikte yürüyeceğiz. Allah’ın izniyle Belediye’ye geçtiğimizde de katılımcılık anlayışı ile Belediye’yi personelimizle birlikte yöneteceğiz.  Siz kıymetli Teşkilat üyelerimize göstermiş olduğunuz yakınlık ve coşkulu karşılama için teşekkür ediyorum.   Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

Editör: Ramazan DEMİR