30 Aralık günü Ankara Çankaya'dea uğradığı silahlı saldırı sonucu olay yerinde hayatını kaybeden Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş için anma programları devam ediyor.

Balıkesirli mili boksörümüz Ali Eren Demirezen, Ankara'da uğradığı silahlı saldırı şehit düşen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Doç. Dr. Sinan Ateş anısına pilav ayran dağıttı. Zağnos Paşa Camii kaşısındaki alanda gerçekleşen etkinlikte 2 bin 500 kişiye pilav-ayran ikramında bulunuldu. 

Sinan Ateş suikasti ile ilgili herkesi sustuğu dönemde büyük bir kadirşinaslık örneği sergileyen Ali Eren Demirezen, aslen Dursunbeyli olan ve arkasında 2 kız evladı bırakan ülkücü şehidin ruhuna dualar gönderilmesine vesile oldu. 

Demirezen, "Önemli olan şu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek… Bırakanlara selam olsun. Hocamızın ruhu şad olsun. Rabbim Doç.Dr. Sinan Ateş hocamızın mekanını cennet eylesin.. Kalanlara rabbim sabırlar versin inşallah. Allah var… dedi.

Demirezen, Zağnos Paşa Camii karşındaki alana ayrıca manidar bir pankart astırdı. 

Ülkücü şehit Sinan Ateş'in fotoğrafının bulunduğu pankartta;  şair Ali Kınık'ın "Satan Utansın" şiirinden alıntılanan "Kendi öz yurdunda ben miyim garip, Beni bir kenara atan Ulutansın, Eğilmiyor diye, kurdu hor görüp, İti el üstünde tutan utansın" dizelerine yer verildiği görüldü. 

Ali Eren Demirezen'in gösterdiği vefa örneği toplumun bir çok kesiminden alkış aldı.

Editör: Haber Merkezi