BALIKESİR Büyükşehir Belediyesi'nin logo değişimi büyük ses getirdi. Kurucu belediye başkanı merhum Ahmet Edip Uğur döneminden bu yana kullanılmakta olan logo, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın yönetimi tarafından değiştirilmesi "Çok güzel olmuş" diyenler ile "şimdi sırası mıydı?" şeklinde tepki gösterenler arasında ilginç tartışmaları beraberinde getirdi. 

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin AK Partili üyesi Av. Mehmet Birol Şahin de, yeni logonun "oldu bittiye getirildiğini" ileri sürerek başkan Ahmet Akın'ı eleştirdi. 

Av. Şahin'in açıklaması şöyle: 

Loo Blk Yer

"Bugün öğleden sonra Büyükşehir Belediyesi Logosunun dün yapılan Meclis'te oybirliğiyle değiştirildi haberi yapılarak resmi olarak bir logo kullanılmaya başlanmıştır..

Her şeyden önce belirtelim ki 13.06.2024 tarihli Büyükşehir Meclisinde kullanıma sokulan Logo oylamadı yapılmamıştır...
Dolayısıyla ortada oybirliği ile kabul edilen logo yoktur.... Zaten gündeme gelen konu "Revize"dir.. BBB TV nin sayfasında Meclis kaydı halen vardır. Hal böyleyken bu gün böyle bir logo ortaya çıkarak kullanışmays başlanmış ve bu logo sanki Meclis'te oybirliğiyle kabul edildi denilerek Yalan Haber yaptırılmıştır.  

"Revize' ile "Değiştirme" başka işlemlerdir.. Ahmet Akın oldu bitti yapıp bir de oybirliği ile Meclis yaptı algısı yapıyor. Kanunsuz bir oldu bitti ile karşı karşıyayız. Logo yeni şekliyle gösterilerek oylanması gerekirdi. Mevcut logo 2014 tarihinde Meclis'te gösterilerek kabul edilmiştir.

Değiştirilmesi de bu şekilde 2/3 çoğunlukla yapılması gerekirdi. Bu kanunsuz uyhulamayı ve bu haberi yaptıran Ahmet Akın başta olmak üzere sorumlular hakkınds suç duyurusunda bulunulacaktır.

Tepenin Kuleleri 10

Ahmet Akın'dan Yasin Sağay'a montaj cevabı Ahmet Akın'dan Yasin Sağay'a montaj cevabı

Ahmet Akın bu işlem ile 20 ilçede örgütlü Belediyemizin araçtan binaya kalemden kağıda her alanda logo yenileyerek milyarlarca parayı kimin zenginleşmesini ayırfığını merak ediyoruz?

Buyuksehir Log

3 aydır algıyla geçirdiği hizmetsiz süreyi şimdi de Meclisi töhmet altına sokarak Faşizan ve keyfi bir tavırla yönetim sergilediğini ispat etmiş yine şehrin gündemini boş beleş işlerle meşgul ermiştir.

Ahmet Akın'ı bu keyfiliği, oldu bitti ben yaptım oldu tavrı ve Meclis üyelerini töhmet altında bırakmadı sebebiyle kınıyorum.. 

Büyükşehir Belediyesi Akmet Akın'ın babasından miras kalınca işleteyemeyip kapattığı "Akın Kauçuk" değildir." 

Editör: Macit ERMİŞ