Özellikle hizmet sektöründe şikayete konu olan sorun asla fiyatların pahalılığı değil.

Asıl sorun;

Herkesin, halkın tüm sınıflarının gidebileceği bir yerde bir gözlemeye 75 tl, bir menemene 90 tl , bir çaya 20 tl verdiğin, 2 kişi yemek yediğinde 1000 tl, 2 arkadaş çay-kahve içip kalkarken ödediğin 500 tl ye rağmen, hiç kendini kasmaya gerek duymadan, kendini tokatlayıp akıllanmadan aynı yerlere defalarca gidip öpülmendir.

Öpülmekten zevk almandır.

Dikkat et, Bodrum’a veya Çeşme’ye özel olarak kendini öptürmeye gidenleri kasdetmiyorum. Seni kasdediyorum, ailecek, çoluk çocuğunla gittiğin mekanlarda karşılaştığın öpücüklerden bahsediyorum.

Bu mekanların sürekli doluluğunu gördükçe sadece sen değil; ben, o, bunlar, onlar herkes öpülmekten aldığı zevkin tadını çıkarttığı anlaşılıyor.

İşletme sahipleri kasalarını tepeleme doldurup, mallarına mal kattığını gördükçe onların da bizi doya doya öpmekten çok zevklendiklerini anlayabiliyoruz.

Arzı ve fiyatı talep belirler.

Biz öpülmekten zevk alanlar olduğu müddetçe, talebin hiç bitmeyeceğini gören sektör, fiyat rekabetine girmeye bile tenezzül etmez. Şımardıkça şımarır.

Bu cepkeni delik, ama kart limiti yüksek aziz(!) millete en pahalısı kendisine sunulduğunda, daha çok rağbet eder, en derininden öptürür kendisini.

Dedim ya, ben fena taktım bu hizmet sektörünün dudağını öne çıkarmış bir şekilde geleni geçeni öpmesine.

Siz hala takmadınız mı?

Hala öpülmekten zevk almaya devam mı ediyorsunuz?

Arkadaşın biri de şöyle yazmıştı:

“Dün günlerden pazar malüm tatil.

Çocuklarla bi dolaşalım dedim.

Hava da bozuk yağışlı dedim.

Plazaya gidelim diye düşündüm.

1. seçenek Ikea; 25 dakika dolandım arabayı bırakacak yer bulamadım sinirlendim çıktım

2. Durak As merkez; 17 dakika Dolan dolan yer yok

3. Durak metro; Neyse ki 9 dakikada yer bulabildim ailecek sevindik.

Gezmekten acıktık. Köfteci Yusuf’un önündeyim. Aman Allah’ım ne göreyim. 30 metre kuyruk en az 50 dakika beklerim. Sonunda evin yolunu tuttuk ve evde melemen yedik!

Biz zeginler de para harcayamaz hale heldik yahuuu. Bu ne böyle?