Anadolu’muzun Kuzeybatısında yer alan Balıkesir, hayli büyük bir şehrimizdir. Büyük bir bölümü Güney Marmara da olmakla birlikte, hem Marmara hem de Ege bölgesinde toprakları olan bu ilimizin Merkez ilçelerle birlikte 20 şirin ilçesi vardır.

Batıda Ege denizinde, kuzeyde Marmara denizinde kıyıları bulunan Balıkesir, Merkez Altıeylül ilçesiyle de Anadolu’muza bir başka güzellik katmaktadır.

Altıeylül ilçemizin genç, dinamik, üretken ve çalışkan Belediye Başkanı Hasan Avcı yeni kurulan merkez ilçeyi adeta yeniden inşa etti dersek yeridir.

Adını Karesi Beyliğinden alan merkez ilçe Altıeylül İlçesi, tarihi binaları, çeşmeleri, kışlaları, medrese ve camileri yanı sıra külliyeleriyle de muhteşem bir Osmanlı yadigârıdır.

Yıllarca bakımsızlıktan ve unutulmuşluktan öksüz birer abide niteliği arz eden tarihi yapılarımız, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın üretkenliği ile adeta yeniden doğmuş, yepyeni bir çehreye kavuşmuştur. Balıkesir / Altıeylül ilçesindeki hizmetler doğaya sevgi yanı sıra, tarihten sesleri ve yansımaları da günümüze taşımaktadır.

Kütüphaneler, kültür merkezleri, spor tesisleri, yüzme havuzları, millet bahçeleri, parklar, yeşil alanlar, çok amaçlı salonlar yaşlı genç her Altıeylül yaşayanı için birer vazgeçilmezdir.

Rahmetli Belediye Başkanı Sabri Uğur’un adını taşıyan, Sabri Uğur Parkı Ve Millet Kıraathanesi, Seyit Ahmet Arvasi Parkı ve Millet Kıraathanesi, çocuk bakımevi adeta her şey milletimiz içindir diye haykırıyor.

Hasan Can Kültür Merkezi sinema ve tiyatro salonu yanı sıra Araştırma-geliştirme müdürlüğüyle gençlerimizin vazgeçilmezidir.

Sabahın erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar hizmet, Hasan Avcı Başkanın sevdası olmuş dersek hiç de abartmış olmayız.

Milli Maratoncumuz İsmail Akçay adına yapılan, İsmail Akçay Parkı içinde inşa edilen Plevne Millet Kıraathanesi ve Kütüphanesi ilçenin Plevne mahallesinde 500 kişilik tiyatro salonuyla unutulmaz eserlere yer verirken genç kuşağın da yeni yeni eserler üretmesine katkıda bulunaktadır.

Gazi Mustafa Kemal Paşa yaşam kompleksi, yarı olimpik yüzme havuzu, Karatepe Belediye hizmet binası yanı sıra Ulu Hakan Abdülhamid Han’ın adını taşıyan, Sultan Abdülhamid Han Gelişim Merkezi Altıeylül ilçemize, apayrı bir renk katarken, Bahçelievler semtinde bulunan Sultan Alparslan Kültür evi de 501 kişilik sinema salonu ve ARGE müdürlüğüyle hizmette sınır tanımamaktadır.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın özel gayretleriyle ilçenin Konakpınar Köyü (Mahallesi) kırsalına yapılan Bungalov evleri birer gençlik kampı olarak görülmeye, gezilmeye ve gençlerimiz için kamp yapmaya en uygun yer olarak okullarımızdaki, Kur’an Kurslarımızdaki talebelerimize hizmet vermektedir.

Velhasılı Balıkesir Altıeylül İlçemiz görülmeye, gezilmeye ve yaşanılmaya değer bir ilçemiz olarak temayüz etmiş şirin bir ilçemizdir.

nevzat--hasan-avci

Başkanımız Hasan Avcı'ya misafirperverliği ve şehrimize olan hizmetleri sebebiyle teşekkür ederiz