Kurulduğu gün olan 9 Eylül 1923 tarihinin üzerinden tam 100 yıl geçti. Yani Mustafa Kemal’in partisi şu an tam 100 yaşında. Pençe kilit harekâtında şehit olan 12 kahramanımızın kınandığı metne imza atamasalarda 100 yıldır pek çok bildirinin, kararnamenin, kanunun altına yüzlerce imza attılar.

Adı Halk olmasına rağmen bu güne kadar attıkları imzaların ne kadarı halkımız yararınadır diye kabaca baktığımızda, maalesef halkımız yararına ve halkımız için atılan pek fazla hayırlı imza görmek mümkün müdür? Yoksa ‘’Bizim sadece adımız Halk, biz Halkımızın üzerinde elit bir partiyiz’’ demeye mi getiriyorlar. Halkevleri gibi. Halksız ve halkın giremediği evler gibi?

İki satır kınama metnine neden imza atamadılar acaba? 31 Mart Yerel seçimlerinde en büyük yama adayı PKK nın siyasi uzantısı HADEP’İ yeni adıyla DEM’İ darıltmamak için olabilir mi?

Eee beri tarafta halk darılıyormuş, Millet darılıyormuş, belki de bazı CHP seçmeni darılıyormuş hiç önemli değil. Yeter ki, PKK nın siyasi uzantıları darılmasın. Çünkü PKK nın siyasi uzantıları yırtık yerlerine yama olmazsa ayakta duramayacaklarını biliyorlar.

Mustafa Kemal’in 100 yıllık partisini yamalı bir bohça haline getirdiklerini, Türk milletinden zerre kadar yüz bulamadıklarını ve adeta bir meçhule doğru doludizgin gittiklerini keşke anlayabilseler.?

Kuruluş yılları dâhil 100 yıldır Türk milletinden iktidar vizesi alamamış bir Partinin, 20 yıllık bir geçmişi olan Ak Partinin başarıları karşısında utanması ve başını iki elinin arasına alarak ‘’bu millet beni neden istemiyor’’ diye düşünmesi gerekmez mi?

20 yıllık Ak Parti adeta iktidara kazık çaktı. Milletimiz Ak Partinin dolayısıyla Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iktidardan gitmesini istemiyor ve inadına Erdoğan inadına Ak Parti diyor. Hâlâ anlamadınız mı?

Yahu Bu ne bağnazlık, bu ne utanmazlık ve bu ne şaşkınlık? Kadirşinas Türk milleti sizi istemiyor. Namazda gözünüz yok onu biliyoruz da, Vatan için, namus için, Din için şahadet şerbetini içen Şehit cenazesinde ne arıyorsunuz? Şehitlerimizin katillerinin siyasi uzantılarıyla ittifak yolları aradığınızı Şehit aileleri anlamıyor mu zannediyorsunuz?

Aynı gün şehidimizin katillerinin siyasi uzantılarına ziyaret yap, ardından utanmadan şehidimize taziyeye git ve cenaze merasimine katılmak iste. Olacak iş değil. Bu resmen provakasyon değilse nedir? Sadece çelenginizin ve 6 oklu Parti amblemlerinizin ayaklar altında ezildiğine şükredin. Geliş gidiş kendiniz ayaklar altında ezilirseniz Türk milleti hiç şaşırmayacak ve zerre kadar acımayacak (!)

İslâm diniyle, Müslümanlarla, Kur’an kursu ve Kur’an talebeleriyle sizin ne alıp veremediğiniz var? Sizin çarpık zihniyetinize göre Müslümanlar ve küçücük kur’an talebeleri çağ dışı, rakı ve şarap kokan ağızlarınızla siz çağdaş ve medenisiniz öyle mi? Mustafa Kemal’in Partisiyiz diye diye, Mustafa Kemal’in Partisini hilkat garibesi haline getirdiğiniz için mi çağdaşsınız! Medenisiniz?

chp-eski-part

Kızlarımız okuyamasın diye Yüksek okullarımızın önüne kurduğunuz ikna odaları tuzakları unutuldu mu zannediyorsunuz? Okullarımızda Başörtülü eğitim yasaklansın, Devlet dairelerinde başörtüye ve başörtülüye müsaade edilmesin, yasaklansın diye Anayasa mahkemesine verdiğiniz dilekçelerinizin altındaki imzalarınızın daha mürekkepleri kurumadı. Ve siz bu hilkat garibesi halinizle ve zihniyetinizle çağdaşsınız öyle mi?

Her ne kadar Saadet Partisi Genel Başkanı olan zatı muhterem, CHP eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Saadet Partisi Genel Merkezi önünde ve hem de bira, şarap ve rakıyla tütsülenmiş CHP li kafalar karşısında Mücahit ve Cumhurbaşkanı adayımız diye ilân etse de hâlâ mücahit olamadınız. Çünkü Mücahitlik her babayiğidin harcı değildir!

Filistin’de işgalci Yahudi’ye karşı Milli Mücadele savaşı veren Hamas’ın askeri kanadı bir avuç El Kassam mücahitlerine de emperyalist devletlerin hatırına Terörist demekten utanmıyorsunuz.

Mustafa Kemal’in Partisini altılı masanın müdavimlerine adeta meze yaptınız. Altısının toplam oyları bir milletvekili çıkaramayacak kadar az olan partilere CHP nin 39 Milletvekilini peşkeş çektiniz. Mustafa Kemal’in partisini amiyane tabirle hilkat garibesi haline getirdiğinizin farkında mısınız?

Mustafa Kemal yanı sıra, Mustafa Kemal’in kurduğu Türkiye Cumhuriyetinin ve Türk milletinin can düşmanı PKK eşkıyasının siyasi uzantılarının oyuncağı durumuna düştüğünüzden haberiniz var mı?

Dün HADEP yeni adıyla DEM, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP ye yama olsun diye PKK yı kınama metnine imza bile atamadınız.! PKK nın siyasi uzantısı DEM zaten atmıyor. Ve bu halinizle siz halkçısınız buna kim inanır? Başkalarını geçelim siz kendiniz bu halinizle halkçı olduğunuza inanıyor musunuz?

Hâlbuki siz Parti olarak devri saltanatınızda nelere imza atmadınız ki. Milletimizin uğrunda can verdiği ezanlarımızın asli lisanında okunmaması kararnamesine imza atıp Ezanımızı 18 yıl yasaklamadınız mı? 1950 Demokrat Parti ve dolayısıyla Adnan Menderes Hükümetine kadar minarelerimizi ve milletimizi ezansız bırakıp inim inim inletmediniz mi.?

Kur’an kurslarının yasaklanması, Kur’an talebelerinin sokaklara atılması, camilerin ahır, pavyon, depo, CHP parti merkezi yapılması unutulacak cinayetler midir.? Bknz Eşref Edip Kara Kitap.

Fethin sembolu ve fetih nişanesi Ayasofya Camimizin 1930 yılında kitabına uydurularak (!) önce restorasyon bahanesiyle ibadete kapatılması ve 1934 de ise Hıristiyan dünyasının hatırına müzeye çevrilerek tamamen Müslümanların ibadetine kapatılması kararının altındaki imzalar kurucu Başkanınızın ve CHP li Bakanların imzalarından müteşekkil değil midir.?

Misak-i Milli hudutları dâhilinde olan Musul ve Kerkük’ü 1926 da İngilizlere, Batum ve Acaristan’ı 1921 de Rus’lara, Halep ve çevresinin Fransız’lara verilmesi karalarının altındaki imzalar Mustafa Kemal’li tek parti iktidarının imzaları değilmidir?

Burnumuzun dibindeki Limni adasının ve Almanların terk edip gittiği 12 Adaların Yunan’a verilmesi kararlarının altındaki imzalar Milli Şef devri saltanatına ait değimlidir? 1947 Paris antlaşmasıyla.

Şapka giymediler diye yüzlerce İslam âliminin asılması, Rize’nin Hamidiye Zırhlısı tarafından şapka giymediler diye 1925 yılında topa tutulması, Dersimin (Tunceli) Mustafa Kemal’in evlâtlığı Sabiha Gökçen (Hatun Sebilciyan) tarafından uçaktan atılan bomba ve gazlarla yerle bir edilip binlerce Alevinin katledilmesi kararlarının altındaki imzalar sizin partinizin imzaları değil mi? 1937-1938.

Başörtülü kızlarımız okullara giremesinler diye Anayasa mahkemesine müracaatlarınızın altındaki imzalarınızın daha mürekkebi kurumadı.

Hâsılı 100 yıllık geçmişinizde millet yararına olmayan her yerde imzanız var ve fakat 12 kahramanımızın şehit edilmesini kınayan iki satırlık metnin altında imzanız yok. Vatan için, Millet için şehit olan kahramanlarımızın katillerini kınama metnine imza atamadınız. Ve siz zihniyet olarak halâ halk partisisiniz (!) buna kim inanır?

Devri saltanatınızda attığınız imzaların hangisi millet yararına ki, milletimizden iktidar vizesi istiyorsunuz? Kandilin siyasi uzantılarına yaranmak için PKK yı kınama metnine imza atamamanız milletimizi üzdüğü kadar, dağdaki PKK sürülerini ve içimizdeki siyasi uzantılarını da bir o kadar sevince gark etti (!)

DEM Parti Diyarbakır Gençlik Meclisi 1. Olağan kongresinde atılan sevinç zılgıtlarına Cumhuriyet Başsavcılığınca neden soruşturma başlatıldı?

Ne yazık ki Mustafa Kemal’in partisi bugün, Türkiye’yi işgalci bir devlet olarak gören, sınırlarımızın dibinde bir Kürt Devleti kurulması rüyasıyla yatıp kalkan asalakların siyasi uzantısına muhtaç hale geldi.

Yapılacak iş: Mustafa Kemal’in Partisini bugünkü zihniyetin elinden kurtarmak ve kuruluş amacına matuf insanların yönetime gelmelerine yardımcı olabilmektir (!)