Adam Yazar(!), aktivist(!), gazeteci(!), muhafazakar, en önemlisi de artist…

Yok yanlış anladınız…

Televizyon artisti değil!

Facede yazdığı 3-5 cümlesinin altına janjanlı, yan profilden, bir eliyle sigarasını çekerken, bir eliyle kulak memelerini örten saçlarını düzeltirken verilmiş pozunu da paylaşıyor ya…

Hah! İşte öyle artist!

Bu, eli kalem tuttuğunu zanneden, 3-5 yayınevinin kapısında yalvar yakar pinekleyerek tek basımlık kitap bastıran muhazakar görünümlü #hafif adamların iki #orgazm yolu var;

Biri;

Yeni aldığı arabasını “hanemize hayırlı olsun!”

endamıyla sosyal medyada yayınlayanlar gibi, yazdığı yazıyı, paylaşımı veya kitabı pervasızca “elden ele dağıtın, tavsiye edin, paylaşın, okutun” diye yavşayarak yayılmasını sağlayabilmek.

İkincisi de;

Paylaşımının altına muhafazakar(!) #hafife kadınların bol miktarda sinek misali üşüşmesi, kendisini taltif etmesi, kalpcikler atması, kendisini öven yorumlarıyla onure etmesi.

Bizim herif bunlarla orgazmın nirvanasını yaşıyor.

Hadi onu anladık. Erkektir. Egosunu tatmin eder. Yapar.

Peki! Ya kadınlar!

Üşenmeden saydım. Bu muhafazakar yazar(!)ımızın yaptığı bir fotolu paylaşıma gelen 121 kalp ve beğeninin 105’i kadın.

Ve bu kadınların büyük çoğunluğu günlerdir evinde kocasına, hayatı paylaştığı veya sevdiğini söylediği erkeğe göstermediği, esirgediği sevgiyi, kalpcikleri, muhabbeti bu pek saygıdeğer(!) herife göstermekten çekinmiyorlar.

Toplumun her kesimini ilgilendiren paylaşımlarında topu topu 5-10 erkeğin izi varken, 100 den fazla kadın sarmaş dolaş olmuş bu herifle?

Arka planda neler dönüyor?

Neden?

Çünkü adam muhabbet tellalı.. İslami(!) muhabbet. Saygın(!) muhabbet.. Duyarlı(!) muhabbet, “mirim, kardeşim, bacım, üstadım” üslublu muhabbet…

Edebi ve ebedî goy goy…

Neden?

Çünkü adam duygusal. Dışarıda cevval, içeride kedi olup, tek bir kadına -kadınına- göstermesi gereken özel, kişisel, mahrem duygularını ve duygusallığını, umuma açmış, umumî genel duygu evi açmış. Sermaye toplamış.

Neden?

Çünkü herife lüle lüle saçları, entellektüel duruşu, sigara ile pipo arasından gidip gelen tütün kullanışı, mim ve vav harflerinden oluşan cafelerdeki pozlarına “keşke benim erkeğim de böyle olsa” diye iç geçiliyor.

Hayırdır?

Siz, profilinde gül, çiçek, ayet, hadis olan muhafazakar kadınlar…

Siz çok duyarlı, duygulu ve çok müslümansınız da, erkekler cahil, duygusuz ve gavur mu?

Peki neden hep aynı tipte kendini pazarlayan entellektüel, jön tipli sakallı heriflerin altına bir sürü kadın üşüşmüşsünüz?

Neden siz?

:)))

Kadın…

Aralarından bir tanesi bile çıkıp, “sinek misali 100 den fazla kadın neden biz bu payın altında toplandık?” demez.

Kadın…

Onun bunun orgazmına aracılık eder, haberi olmaz.

Haberi olan da umursamaz.

Kadın…

Hafiflik nedir bilmez.

Anlatsan da anlamaz.

100 kadından biri olur, akıllanmaz.

Velev ki; Adam Allame-i Cihan olsun!