Celal Uzunkaya...

"Meslek yaşamında tanıdığın GÜZEL İNSANları say bakalım" deseler; ilk beşte yer alır.

"Bir DEVLET ADAMI tarifini yap" deseler; hiç tereddüt etmeden yine onu örnek gösteririm.

"LİYAKAT sahibi birini göster" deseler; bilgisi, birikimi, tecrübesi ve olaylara çözüm odaklı yaklaşımı, her durum ve koşulda en yakınlarına bile iltimas geçmeyen. hak ve hukuku her şeyden üstün tutan, haram ile helali önceliğine alan bir isim olduğuna şahitlik ettiğim için hiç tartışmasız yine Celal Uzunkaya derim..

Bakın size Celal Uzunkaya'yı daha iyi tanımanız için küçük bir anı anlatıyım;

Edremit yolunun Adnan Menderes Mahallesi mevkiinde hız limiti 50 iken, bizim araç 55'le radara takıldı. Trafik polisleri durdurdu, ceza yazacaklar. Yanımdaki arkadaş telefona sarılıp Celal beyi aradığında; "Siz o cezayı ödeyin, ben size o parayı cebimden veririm..!" demişti. Şu üsluba bakar mısınız! Dostluk ile görevin farklı şeyler olduğunun dersini kibarca vermişti arkadaşa..

Emniyet Genel Müdürlüğü görevinden alındığında İçişleri Bakanı yapılacağına öylesine inanıyordum ki, o sürecin perde arkası gelişmelerini öğrendiğimde hakkının yendiğine bir kez daha tanıklık ediyordum..

Devlet kademesindeki makamlarda "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" sözünü çok yakıştırdığım Celal Uzunkaya vasfındaki isimlerin olmasından yanadır her daim gönlüm.

Memleketi Samsun'dan Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu öğrendiğimde tarifi imkansız bir heyecan hissettim.

Aday yapılır mı bilemem.
Siyasette üzülür mü onu da kestiremiyorum,
ama siyasete KALİTE getireceğine
ve 10 NUMARA başkanlık yapacağına
İNANCIM TAM...


Ezcümle;
Celal Uzunkaya 'ADAM'dır.
Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda makamdan güç alanlardan değil, temsil ettiği makama güç verenlerden olur.. Samsun'da yaşayanlar da ülkemizde hasreti çekilen gerçek manada bir 'ŞEHREMİNİ'ye kavuşur..

Allah yolunu açık eylesin.

CELAL-UZUNKAYA-US

28 Kasım 2023 | Balıkesir | Ramazan DEMİR