Faiz Artırımları Canımızı Yakacak.

- Zombi şirketler batacak

- İşsizlik artacak

- Para bulunamayacak

Ama faiz artırımına kızmanın alemi yok. Faiz artırımı bir SONUÇ! Bizim geçmişte yaptığımız hatalarımızın bir sonucu... Kendimiz ettik, Kendimiz Bulduk.

Sigara içtik, Kanser olduk. Şimdi KEMOTERAPİ alıyoruz.

- Sigara içmek=Faizi emirle suni olarak indirmek yani Nas Ekonomi Modeli

- Kanser=Enflasyon

- Kemoterapi=Artan Faizler

Kemoterapi Saçlarımızı döküyor, dişlerimizi kırıyor. Ama Kemoterapi bir sonuç, Sebep hep o sigaradan iki fırt almalarımız!

Faizi Enflasyon altına indirip bedavadan Kredi çekerken iyiydi.... Şimdi BEDAVA diye bir şeyin olmadığını, Bedava peynirin fare kapanında olduğunu öğreniyoruz.

Ağlamak yok!

Hatadan ders alın, bari bir daha yapmayın...

Bin kere uyardım, eninde sonunda Faizin artmak zorunda kalacağını yazdım. Yalvardım yapmayın diye... İlkokul mezunu takipçilerim de dahil herkes anladı. Siyasetçiler anlamadı... Neyse zararın neresinden dönersek kardır...

Buraya kadar okuduklarınız neredeyse bir sosyal medya femonenine dönüşen Prof. Dr. Özgür Demirtaş'a ait. 

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarıyla "ekonomi" değerlendirmelerinde bulunan Demirtaş, özellikle Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankasındaki değişim sonrası atılan her adımı "doğru" tanımlayıcı mesajlar vermesi aklımda soru işaretleri oluşturmuyor değil!

Şu ekonomi işlerine oldum olası aklım hiç ermedi.

Erseydi bugünkü Ramazan'ın yerinde farklı biri olabilirdi.

O nedenle "iyi ki de ermiyor aklım akçeli işlere" demişliğim vardır.

Gerçek olan şu;

Son 3 yılda hemen her alanda karşı karşıya kaldığımız "insafsızlık" akıllla/mantıkla açıklanabilecek bir durum değildir diye düşünüyorum.

Bir dönem ülke ekonimisinin teslim edildiği IMF'ci Kemal Derviş ekolünden gelen Sn. Özgür Demirtaş gibilerin de dar gelirlileri düşündüğünü pek sanmıyorum.

Ülke gerçeklerinden çok uzak ve çok batılcı görüyorum Demirtaş gibileri..

Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan öncesi açıklamalarıyla, sonrasındaki mesajlarına baktığımda "düğün değil bayram değil eniştem beni niye öptü" deyişi gelmiyor değil aklıma..

Dedim ya, para işlerine aklım ermez.

Son 2-3 yılda yaşananları dikkate aldığımda;

"Yol dediğin yol gibi

Ulaşmalı bir yere

Biz dön baba dönelim

Geliyoz aynı yere.."

dizlerini mırıldanmadan edemiyorum...

Ayrıyeten "yerli" ve "milli" kelimelerini dilimize pelesenk ediyoruz etmesine de, kısa süreli başbakanlığı döneminde ülke ekonomisini dışa bağımlı hale bırakmadan düzlüğe çıkaran, köylüsünün kentlisinin, işçisinin memurunun yüzünü güldüren, batılcılar hariç, her görüşten insanımızın saygıyla yadettiği Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın modelini niye uygulayamıyoruz, onu anlamış değilim..

Allah, ülkemiz ve insanının yar ve yardımcısı olsun..

Selametle...