banner382

banner307

banner381

banner319

20.11.2022, 18:49

SU FATURALARI SOYGUN ARACI OLMAMALI

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde, çöp dağlarıyla ve mahalle aralarındaki kokuşmuş çöpleri yanı sıra çeşmelerinden su yerine pislik akan ve CHP li Belediye anlayışıyla inim inim inleyen bir İstanbul varmış fi tarihinde.

Ta ki 27 Mart 1994 yerel seçimlerinde Erbakan hocanın Refah Partisinden Recep Tayyip Erdoğan isimli bir babayiğidin %25.19 oy alarak CHP li Belediye anlayışını tarihin çöplüğüne gömdüğü tarihe kadar.

Erbakan hocanın Refah Partisinin Milli Görüş anlayışıyla ve geceli gündüzlü halk ile bütünleşerek yapılan çalışmalar sonucunda İstanbul’un çöp dağları bir anda yok edilmiş, Istıranca dağlarından ve daha pek çok bölgelerden getirilen sularla İstanbul ve İstanbul halkı temiz ve berrak suya kavuşturulmuştu.

Milli Görüş Belediyecilik anlayışının şahikasıyla (doruğa) ulaşan Erbakan hocanın Refah Partili Milli Görüş Belediyeleri, Refah Partisini bir yıl sonra birinci parti olarak iktidara taşıdı. Çünkü Refah Partili Belediyelerin hizmet anlayışında milletin paralarını ve dolayısıyla Belediye bütçelerini şarkıcılara, türkücülere, konser adı altında yapılan rezilliklere peşkeş çekmek yoktu. İktisat ve bereket vardı.

Uyduruk haber yaptığı için para alan gazeteciler yanı sıra, nokta kadar hizmeti noktalı virgül kadar uzatan yalaka gazeteci ve gazeteler Refah Partili Milli Görüş Belediyelerine adımlarını dahi atamazlardı. Peki: şimdi Ak Partili Belediyeler öyle mi?

Tayyip Beyin emir ve direktifleri doğrultusunda Milli Görüş Belediyecilik anlayışıyla çalıştıklarını zannettiğimiz, Ak Partili Belediyelerde Milli Görüş, Milli ruh ve milli Şuurla çalışıyorlar diyebilirmiyiz.?

Ak Partili Belediyeler Şarkıcılarla, Türkücülerle, konser adı altında yapılan rezilliklerle mesafelidir demek mümkün mü? Milletin paralarını dolayısıyla Belediyelerin bütçelerini şarkıcılara, türkücülere ve konser adı altında yapılan rezilliklere harcayarak naylon faturalar peşinde koşmadılar, koşmuyorlar diyebilirmiyiz? İnşallah koşmamışlardır, koşmuyorlardır(!)

Refah Partili Belediyelerin Milli Görüş Belediyecilik anlayışıyla yaptığı hizmetler kısa zamanda Refah Partisini iktidara taşımıştı. Peki, şimdi AK Partili Belediyelerin şarkıcılara, Türkücülere ve Konser adı altında yapılan rezilliklere lokomatif olması ve Belediye bütçelerini bunlara peşkeş çekmeleri Ak Partili Belediyelere yakışıyor mu ve bu durum Ak Partiye iktidar mı getirir yoksa pek çok Belediyeyi kaybetmesine vesile mi olur?

Ak Parti Genel Merkezi maalesef bu güne kadar yapılan uyarılara kulak asmadı. Tayyip Bey’in ‘’biz yağan yağmurlarda beraber ıslandık’’ dediği arkadaşlarının uyarılarına önem vermedi. Tayyip Bey’le beraber, yağan yağmurda ıslanmadığı ve hatta AK Partiye ve Tayyip Bey’e küfrettiği halde, ıslandık diye bağırırken mangalda kül bırakmayanları el üstünde tuttular. Bu asalak görüntülü adamları Belediye Başkanlıklarına, Belediye Meclis üyeliklerine, il ve ilçe teşkilatlarının yönetim kadrolarına taşıdılar.!

Hatta o kadar ki, yanlış yapıyorlar uyarılsın dikkatleri çekilsin denilenler hakkında Genel merkeze verilen raporları dahi, bu yamuk adamlara göndererek adeta işi, ‘’yahu biraz dikkatli olun yamuk işlerinizi millete çaktırmayın, bakın hakkınızda raporlar geliyor’’ demeye getirdiler. Belediyelerin bu tür halleri apayrı bir inceleme konusudur.!

Gelelim Ak Partili Belediyelerin su konusuna. Refah Partisinin Milli Görüş Belediyecilik anlayışında su ve çöpten kâr etmek ve kazanç sağlamak olmadığı için Tüm Refah Partili Milli Görüş Belediyeleri Ferhat gibi dağları delerek, ovaları aşarak getirdikleri suları maliyetinin altında insanlarımızın hizmetine sundular.

Suyu bir kazanç kaynağı, daha ağır bir deyimle soygun aracı olarak görmediler. Milli Görüş Belediye hizmet anlayışında insanımızı temiz ve berrak sulara maliyetinin altında bir fiyatla ulaştırmak vardı.

Refah Partisinin Milli Görüş Belediyecilik anlayışıyla, başta İstanbul olmak üzere tüm vatan sathı temiz ve ucuz suya gark olmuştu. Ucuz ve berrak suya kavuşan vatandaşlarımız Refah Partisine, Erbakan hocamıza, İstanbul Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve tüm Refahlı Belediyelere teşekkürler ediyor, Sağ olun, Allah Razı olsun, su gibi aziz olun diye dua ediyorlardı.

Peki şimdi de; Ak Partiye hâkim Belediyecilik anlayışı öyle mi? Muhalefet Belediyelerinin yaptıklarını kaale almaya gerek yok. Onlar insanlarımıza tabir caizse zulmedip, zulümlerini iktidara yıkma uğraşındalar. Peki; AK Parti Belediyeleri ne yapıyorlar? Onların yaptıkları Milli Görüş Belediyeciliğine yakışıyor mu? Onlar çöpü ve Suyu bir kazanç kaynağı, soygun aracı olarak görmüyorlar mı? Fahiş zamlı su faturaları zulüm değil mi?

Son zamanda yapılan su zamları milletimizin belini iyice büktü. Pazar yerlerine hâkim olan pahalılık bir dereceye kadar kabul edilebiliyor ve fakat su faturaları da öylemi? Dağlardan gelen kar ve yağmurlardan oluşarak barajlara dolan suyun faturaları insanımızı adeta intikam hissine kapılmaya itmiyor mu?.

Eline; Tonu 19-20 liraya tırmandırılmış acayip zamlı su faturasını alan vatandaş AK Parti İl Başkanlığına koşuyor. İl Başkanlığında ilgi alâka ve çare bulamayınca derneklere koşuyor. Balıkesir’de ‘’İnsan-Tarih-Kültür ve Kültürel Varlıkları Koruma-Yaşatma Derneği’’ İNFAK-DER de bu tür derneklerden birisi.

Vatandaşa gelen su faturası, daha önce gelen su faturasının tam iki misli. Sanki faturayı ana muhalefet partisi hazırlamış gibi! Ak Partili Belediye suya yaptığı zamla vatandaşı adeta, neden AK Partiye oy verdin dercesine cezalandırıyor ve yüksek su faturasıyla vatandaşı adeta soyuyor. 1 Ton suyu 19-20 liraya vatandaşa fatura etmek bilmiyoruz hangi adaletin gereğidir.?

Hani bir hikâye vardır hep anlatırlar. Bir akşam bir hırsız demir testeresiyle bir dükkânın kapı kilidini kesiyormuş. Oradan geçenler hırsıza, ne yapıyorsun demişler. Hırsız gayet rahat keman çalıyorum demiş. Eee bu kemanın hiç sesi yok ya demişler. Bu defa hırsız gayet rahat bir şekilde, beyefendi bu kemanın sesi yarın sabah çıkar demiş. Sabah olduğunda ise dükkân sahibinin feryatlarını duyanlar hırsıza hak vermişler ve akşamki kemanın sesi şimdi çıkıyor demişler.

Çöpe, suya yapılan zamların faturasının sesi 2023 seçimlerinde Ak Partiye ve Ak Parti Belediyelerine çıkarsa hiç şaşmamak gerekir. Sözün burasında ifade edelim ki; Zam peşinde koşan Ak Parti Belediyelerinde Milli Şuur ve Milli Görüş ruhuyla çalışan Belediye Başkanları olsaydı böyle mi olurdu? Zaten dünya ölçeğinde yapılan global zamlarla beli bükülen vatandaşlarımıza bu tür insafsız su zammı yapılırımıydı?

Şarkıcılara, türkücülere, konsercilere verilen milyarlar su faturalarından, vatandaşın sırtından çıkarılırmıydı? O halde yapılacak iş; Belediyelere Başkan, Meclis üyeleri ve il Başkanlıklarına aday belirlerken mutlaka Milli ruh, Milli şuur ve Milli Görüş sahibi olup olmadıklarına bakılmalıdır. Vatandaşın mecburen kullanmak zorunda olduğu kullanma suyuna yapılan zam, kümesteki tavuğu veya akvaryumdaki balığı avlamaktan farksızdır

Önümüzdeki seçimlerde Belediyelerin yanlış icraatlarından dolayı hiç hoş olmayacak sonuçlar alınırsa, Milli Şuur, Milli Ruh ve Milli Görüş’ü bu güne kadar içlerine sindiremeyen ‘’AK PARTİLİ GÖRÜNTÜLÜ’’ ve fakat AKP’liler rahatlıkla başka yerlere gidebileceklerdir, bunun işaretleri şimdiden görünüyor. Yuvada yine kıymeti bu güne kadar bilinememiş ve bilinemeyen gerçek dostlar, inadına Milli Görüşçüler kalacaktır. Hani bir deyim vardır; Ağlarsa anam ağlar, gayrısı yalan ağlar..

Yorumlar (5)
Hatice Tiryaki 2 hafta önce
Allah razı olsun Nevzat bey. Yüreğimizdekileri yazmışsın. Balıkesirde su parası konusu hayli sıkıntılı. İnşAllah hatadan dönerler.
Nihat 2 hafta önce
Kalemine sağlık üstad.
Sanane 2 hafta önce
Akp hic bir zaman Milli Görüş inancini kabul etmediki . RTE kendisi söylediki ben Milli Görüş Gömlegini cikadim dedi , Eee Gömleksiz kalınca Siyonizm de RTE üşümesin diye Siyonist Gömleğini giydirdi , hizmeti hep onlara uygun hizmet ediyor.
Tek Care Adil Düzen Ahlak ve Maneviyat Edep Ar Haya düsturuyla Islam birliği
Islam kardeşliği Şuurlu Milli Eğitim Milli Sanayi Teknoloji Milli Tarım Üretim Ekonomi Adil Paylaşım Adil Yönetim icin ancak ve ancak
Milli Görüş SAADET PARTISI
Tuğra 2 hafta önce
Milli görüşçülerin yeri yeniden refah partisidir AKP'de olan varsa zaman kaybetmeden gelmelidir.
Lütfü Durak 2 hafta önce
Aynen katılıyorum bizimkiler sanstçılara milyonlar ödeyip selfi çektiriyorlar yakın tarihte rahmetli Sabri Uğur 50 yılda kimsenin yapamadıklarını yaptı vatandaşa asfalt parası ödetti diye seçim kaybetti vAllahi ne hizmet yapılırsa yapılsın Balıkesiri pahalı şehir yaptılar bu bir gerçek kimse kusura bakmasın
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 07 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@