banner382

banner307

banner381

banner319

13.11.2022, 23:49

Uşaklığı Çağdaşlık, Allaha Kul Olmayı Yobazlık Görenlere Dikkat

Dünya genelinde Devletlerin ve Hükümetlerin dar boğaza itildiği bir dönemde yapılan aşırı zamlar, Devletleri ve Hükümetleri alabildiğince sarsıyor, pek çok ülke halkını da isyana ve aşırı tepkilere zorluyor.

Özellikle Petrole dayalı tüketim malları yanı sıra akaryakıta yapılan akıl almaz zamlar diğer tüketim maddelerini de zam yapmaya zorluyor ve genelde en masum yiyecek içecek ve her daim kullanılan temel ihtiyaç maddelerini dahi ulaşılamaz ve hatta ulaşılsa bile alınamaz hale getiriyor.

Soğanın, patatesin, pırasanın, lâhana ve karnabahar gibi sebzelerin televizyon reklamlarıyla satılacağı yakın zamana kadar kimin aklına gelebilirdi ki.? Ispanak, havuç, limon Vs. adeta sarraf dükkanındaki altın gibi, mücevherat gibi satılacak deseler kim inanırdı.?

Asırlardır fakir ülkelerin kanını, iliğini ve canını sömüren Avrupa Devletlerinin yakacak odun kömür stoklayacakları akıllardan geçer miydi.? Almanya yakacak odun stokluyor, Hollanda neredeyse montofon ineklerinin dışkılarından tezek yapacak hale geldi. Tüm Avrupa milletleri yakacak odun için asırlık ormanlarına kurbanlık koyun gözüyle bakıyorlar. Avrupa’da Polis ve Jandarma ormanları halklarından korumak için 24 saat teyakkuz halindeler. Ormanları vahşi hayvanlardan değil, vahşi Avrupa insanlarından nasıl koruyacağız diye kara kara düşünüyorlar.

Peki tüm dünya Devletleri bu haldeyken özellikle Ak Parti iktidarındaki Türkiye de öyle mi.? Türkiye de Doğalgaz yok mu? Benzin yok mu? Mazot ve motorin bulunmuyor mu? Odun, kömür ve diğer yakacaklar için halkımız kuyruklarda mı bekleşiyor.? Türkiye nin Çarşı ve pazarlarında Avrupa’nın bulamadığı sebzeler, meyveler sergileri doldurmuyor mu? Doğal gazımızla evlerimiz ısınırken, mutfaklarımızda çorbalarımız kaynamıyor mu.?

Evet; pahalılık dünya genelinde olduğu gibi bizde de var. O halde yağı 5 litre alacağımıza 2 litre, şekeri 10 kilo alacağımıza 3 kilo ve diğer temel gıda maddelerini insaflı bir şekilde alırsak bu dar boğazı rahatlıkla aşacağımızı akıllardan çıkarmamak gerekir.

Tüm dünyayı kasıp kavuran pahalılık ülkemizde de var ama, marketlerde pazarlarda temel tüketim mallarımız da var. Avrupa’da ise halkın parası var fakat alacak malı yok. Marketlerin rafları bomboş. Avrupa’nın Isınacak doğalgazı olmadığı gibi, benzini, mozotu, motorini bitti bitecek. Benzin ve mozot kuyrukları her gün TV lerin ana haberi. Adamlar kışın evlerinde donarak ölmemek veya en azından hasta olmamak için Türkiye’nin otel ve pansiyonlarında boş yer bırakmadılar.

Avrupa hastanelerinde tedavi olamayan Almanlar, Fransızlar ve diğer Devletlerin insanları tedavi için akın akın Türkiye’ye gelmiyorlar mı? Ana Muhalefet CHP nin tüm engellemelerine rağmen Ak Parti iktidarının ve özellikle Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey’in tüm vatan sathına serpiştirdiği Şehir hastaneleri, Üniversite hastaneleri, Devlet hastaneleri Türk insanı yanı sıra Tüm dünya insanlarına hizmet vermiyor mu?

Kapılarımızı yardım için insanlarına ardına kadar açtığımız emperyalist Devletlerin hainliklerini, nankörlüklerini ve Türkiye’ye karşı ihanetlerini de unutmuş değiliz.!

ABD, AB ve tüm Avrupa Devletleri Ambargolarla Ülkemizi yıllar boyu Kırıkkale piyade tüfeğine mahkûm etmediler mi.? ABD ve Avrupalı emperyalistler paralarını peşin verdiğimiz silahlara dahi el koydukları gibi çoğu kez ‘’PKK eşkıyasına karşı kullanamazsınız’’ diyerek şart koştular. Bunun yanı sıra müttefik olduğumuzu utanmadan ve yüzleri kızarmadan söyleye söyleye PKK eşkıyasına ve muadillerine binlerce Tır savunma ve saldırı silahını parasız ve şartsız verdiler. Yunanistan ve Trakya’daki askeri yığınakları görmezden gelmek mümkün mü?

Ak Parti iktidarının ve Tayyip Bey’in atılımlarıyla IHA larımızı, SİHA larımızı, Uçaklarımızı, Tank, Gemi füze ve envai çeşit savunma ve saldırı silahlarımızı dünya fuarlarına çıkardığımızda ise adeta şoke oldular. Anadolu semalarımızda, Libya, Azerbaycan, Somali, Sudan, Litvanya, Irak ve Ukrayna semalarında İHA, SİHA yanı sıra Baykar Akıncı, Baykar Bayraktar TB3 leri gördüklerinde beyinlerinden vurulmuşa döndüler. Son sistem ve güçlü silahlarımızı Asya ve Afrika ülkeleri yanı sıra Macaristan, Polonya ve bazı AB ülkelerine pazarladığımızda ise çıldırıyorlar, daha doğru tabirle kuduruyorlar.(!) Çünkü artık eski ve muhtaç Türkiye yok.!

‘’Batılı emperyalistlerin uşağı olmayı çağdaşlık, Allah’a kul olmayı yobazlık olarak gören’’ ve fakat gerçek yobaz tek parti döneminden kalma çarpık zihniyet mensupları Cumhuriyet tarihi boyunca, 100 yıldır ülkemizin tüm sanayi hamlelerini akamete uğratmadılar mı? Uçak sanayimizi, silah sanayimizi, Oto sanayimizi hâsılı tüm atılımlarımızı Batılı emperyalistlere uşaklık uğruna toprağa gömmediler mi? Nuri Demirağ’a, Nuri Killigil’e, Vecihi Hürkuş’a adeta kan kusturup fabrikalarını havaya uçurmadılar mı? Uçak ve ağır silah fabrikalarımızın kapatıldığı, toprağa gömüldüğü ve hatta havaya uçurulduğu yıllarda ülkemize hakim zihniyet CHP nin çarpık, tek parti Kemalist zihniyeti değil miydi.?

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Devrim otomobilinin nasıl sabote edildiğini bilmeyen var mı? Yine Erbakan’ın yüzde 100 yerli sanayi ürünü olarak yaptığı ve köylerimizde halâ çalışan Gümüş Motor fabrikasını nasıl batırdılar.? Yine Erbakan’ın Ağır Sanayi hamlesini sabote etmek için Fabrika temellerini çalıp halkımızı ifsat edenler CHP ve AP ye yuvalanmış çarpık Kemalist zihniyetli Batı piyonu Parlamenterler değil miydi? Ta ki, Ak Parti ve Tayyip Bey Ülke yönetimini ve daha doğru bir tabirle dizginleri ele alıncaya kadar.

Ak Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanımız Tayyip Bey’in ülkemizi 20 yılda muasır Devletler ve milletler seviyesinin üzerine çıkarmış olmasını gerici ve yobaz Kemalist zihniyet halâ kabul edemiyor. Envai çeşit hile, desise, yalan ve iftiralarla feraset sahibi milletimizi ifsat edip Ak Parti iktidarını ve özellikle Tayyip Beyi iktidardan uzaklaştırmak için çalışmıyorlar mı?

Devasa köprülerimize, tünellerimize, metrolarımıza, marmarayımıza, hava alanlarımıza, otobanlarımıza, limanlarımıza, tüm sanayi atılımlarımıza ve dünyanın hayranlıkla izlediği çağdaş ve modern Türkiye’ye düşmanlıkta ebedi ve ezeli düşmanlarımızı geçmediler mi.? Şimdi de utanmadan milletimizden iktidar istiyorlar. Hayret ! Türk milleti o kadar aptal mı ki, bunlara iktidar versin!

Adeta yalan makinesi haline dönüşen ana muhalefet partisi liderini izlerken insanın gülme krizine tutulmaması mümkün değil. Sabah doğru diye söylediğini akşam olunca hayır öyle değil böyle derken yüzü bile kızarmıyor. Emperyalist Devletlere ülkemizi ve özellikle AK Parti iktidarını ve Tayyip Beyi şikayet etme düşüklüğünden bu güne kadar kurtulamadı bu adam.!

Emperyalistlerin Türkiye uzantısı Elçilik ve Konsolosluk kapılarının eşiklerini aşındırdılar. Baktılar gördüler bu iş Elçilik ve konsolosluk ziyaretleriyle ve balık lokantalarıyla olmayacak, bu defa ABD ve İngiliz komplocularının ayaklarına kadar gidip yüz sürdüler.

Tek amaçları kalkınan ve şahlanan Türkiye’nin önüne takoz olmak, dünya lideri Tayyip Beyin önünü kesebilmek için emperyalistlerden icazet alabilmek. Onu da alamadılar. Çünkü emperyalistler bunların karakterlerinin bozuk ve çarpık olduğunu, beceriksiz olduklarını yakından müşahede ettiler ve bunlara daha fazla yüz vermeden kapı dışarı ediverdiler.

Uşaklığı çağdaşlık olarak kabul eden yobazların elinde ülkemiz ve ülke insanımız 100 yıldır devamlı ezildi, devamlı horlandı ve devamlı üçüncü sınıf insan sayıldı. Tanzimat tan buyana yapılan ihtilallerde, darbelerde, suikastlerde hep aynı çarpık zihniyet sırıtmaktadır. Dün Vatanımızı bir uçtan bir uça işgal eden emperyalistlerin, bugün ayaklarına kapanıp,’’on para ver on para ver on para yoksa beş para ver’’diye dilenmek ve icazet almak için yalvaran zihniyete özellikle dikkat edilmelidir.

Aynı zihniyetin dedeleri 150 yıl önce, birer vatan kahramanı olan Sultan Abdülaziz - Sultan Abdülhamit Han ve Osmanlı Cihan Devletine ihanet etmişler ve kapağı ABD - İngiliz elçiliklerine atarak sığıntı olmayı kabul etmişlerdi. Bugün ise onların torunları parti ve parti lideri görüntüleriyle aynı ihaneti sergiliyorlar. Bir kısım alnı secdeli ahmakları da yedeklerine alarak.!

Batılı emperyalistlerin elçilik eşiklerine yüz sürmeleri, ayaklarına kadar gidip yalvarmaları boşuna değildir. Adeta saman altından su yürütüyorlar ve bunu hiç kimse görmüyor ve anlamıyor zannediyorlar. Bu Batı hayranı, yalaka ve zavallı zihniyete bu bakımdan dikkat etmek gerekir.

Gün yüzüne çıkabilecek herhangi bir ihanet veya olumsuzlukta bunlar da dedelerinin yaptığı gibi, elçiliklere veya konsolosluklara kapağı atıp sığınma talebinde bulunabilirler. Balık lokantalarında şampanya patlatıp fis-kos yapmaları boşuna değildir. Simaları, isimleri ve soyisimleri değiştirilmiş olsalar da aynı kanı taşıdıkları unutulmamalıdır (!)

Çünkü ihanetlerin raconu budur. İhanet et, baktın gördün olmadı o zaman efendi kabul ettiklerinin ayaklarına kapan iltica et. Feto öyle yapmadı mı? Fetö nün evlatlığı basketbolcular, eski futbolcular, gazeteci kılıklı ajanlar, polis görüntülü yavşaklar öyle yapmadılar mı ?

Bu arada CHP ve dolayısıyla Kılıçdaroğlı’nun alnı secdeli mesai arkadaşının Televizyon kanalına da dikkat etmek gerekir(!) Feto’nun evlâtlığı eski futbolcunun ekranlara çıkarılmasının hikmeti bilmiyoruz ne ola(!) O halde gizli açık ihanet plânları yapanlar dikkatlice izlenmeli ve Elçilerle, Konsoloslarla ve Batılı Devletlerin başkentleriyle çok fazla içli dışlı oldukları tespit edilenler istihbaratın gözünden kaçırılmamalıdır. 13 Kasım 2022 Blk.

Yorumlar (6)
Ahmet Arduçtepe 2 hafta önce
Selamün aleyküm Nevzat Abim Kalemine eline yüreğine Sağlık düşüncene Sağlık ne güzel yazmışsın kalemine dönmüşsün Bütün gerçekleri yazmışsın Allah Senden Razı Olsun Abim Selamlar Saygılar hayırlı günler diliyorum Allaha amanetsin Benim Güzel Abim
Uysal 2 hafta önce
Nevzat abi yüreğine bileğine sağlık
Şemsettin EMEKTAR 2 hafta önce
Ömrüne bereket. Kalemine sağlık. Aptal siyaseti yapan aptalları çok iyi anlatmışsın. Tebrikler. ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.
Ahmet Vecihi Bilen 2 hafta önce
Abi bin sayfada yazılabilecek , birçok konuyu ve devletimizin bugünkü durumun bir yazıda çok güzel izah etmişsin. Teşekkür ederiz.
Nihat camdereli 2 hafta önce
Kalemine sağlık üstad
Nurcan Batur 2 hafta önce
Allah razı olsun ağbiciğim, eline, emeğine, yüreğine sağlık
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 15 34
2. Rizespor 14 25
3. Pendikspor 14 25
4. Keçiörengücü 14 25
5. Boluspor 14 25
6. Samsunspor 14 24
7. Manisa FK 14 23
8. Bodrumspor 14 22
9. Bandırmaspor 14 21
10. Sakaryaspor 15 19
11. Altay 14 18
12. Adanaspor 14 17
13. Göztepe 13 17
14. Tuzlaspor 14 16
15. Erzurumspor 14 14
16. Altınordu 14 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 14 7
19. Denizlispor 14 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@