banner374

banner307

banner380

banner379

banner373

banner319

24.04.2022, 01:04

AK Parti, Belediye yönetimlerine dikkat ediyor mu?

Partilerin her zaman en fazla güvendiği ve hizmetlerinin oy sandığına yansıdığı seçimler olagelmiştir Belediye seçimleri. Belediyeler halk için hakkıyla hizmet ederse, elbet bu hizmetler partilerine iktidar yolunu açacaktır. Tıpkı; Refah Partili Belediyelerin, Refah Partisi'ne iktidar yolunu açtığı gibi.

Belediye yönetim kadroları her ne kadar kapalı bir kutu gibi görünseler de, nihayetinde dışarıya yansıyan yönüyle bilinemeyen bir denklem değildir. Belediyelerin iç kargaşaları yanı sıra olabilecek iç çatışmaları dışarıya yansımasın diye ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın mutlaka günün birinde Pandoranın kutusu açılacaktır ve açılıyor da. Söz konusu kutu açıldığında ise atı alan Üsküdar’ı geçmiş olacağı için dövünmeler yakınmalar ve keşkeler fayda vermiyor.

Bu bakımdan Belediye yönetim kadrolarının bir an evvel Pandoranın kutusu görünümünden kurtarılıp, şeffaf bir görünüme kavuşturulması elzemdir. Şeffaflık; o şehir halkı için olduğu kadar, söz konusu Belediyenin mensup olduğu Siyasi Parti yönünden de önemlidir. Belediye yönetim kadroları ‘’Kol kırılır yen içinde kalır’’ düşüncesinden kurtarılmalıdır ki, yen içinde kalan kırık kol kangren olmasın.

Belediye yönetim kadrolarının her şeyden önce birbirlerine güvenmeleri yanı sıra, mensup oldukları şehrin insanları tarafından çok yakından takip edildiklerini de bilmeleri gerekir. Pek çok Belediyelerdeki iç çatışma veya kargaşa doğal olarak dışarıya yansıyor. Tıpkı toprak testideki zehrin dışarıya sızması gibi.! Bu çatışma veya kargaşanın müsebbipleri; tabir caizse; yatanlarla koşanları adilâne bir şekilde değerlendirmeye tabi tutamayan üst yönetimlerin basiretsiz ve tarafgir tutumlarıdır.

Dışarıdan göründüğü kadarıyla az sayıda Belediye çalışanları, Milli Görüş geleneğinden gelen Devlet Başkanımız Tayyip beyin önerileri doğrultusunda; Köyleri ziyaret edelim, mahalleleri ziyaret edelim, fakir fukaranın - sessiz yığınların evlerini ziyaret edip sofralarına oturalım diye uğraş verirlerken, Milli Şuur ve Milli Görüşten habersiz ve nasipsiz bir kesim de ‘’Nasıl olsa kapağı Belediye’ye attık, etliye sütlüye karışmadan en azından 5 yılımızı dolduralım sonrası Allah kerim’’ düşüncesinde oldukları için, iç çatışma veya kargaşa yaşanmaktadır.

O kadar ki, dışarıya yansıyan yönüyle bazı Belediye memurları veya çalışanları neredeyse masa başlarında uyuyacaklar. Bir vatandaşımız bir işi için Belediyeye geldiğinde; ‘’özellikle birbirlerinin suratlarına bakmakta ve bu da nereden çıktı yahu, ne güzel kahvemizi içip mesaimizi dolduruyorduk’’ derecesinde tembelleşmişler.! Tabii burada en büyük görev kendini makam odasına adeta kilitleyip inzivaya çekilmiş görüntüsü veren Belediye Başkanlarına düşüyor. Arkadaş; yerinden şöyle bir kalk bakalım, memurlarını ve çalışanlarını yakından temaşa et. Ne yapıyorlar? Halka hizmet Hakka hizmettir diye mi çalışıyorlar yoksa akşam olsun yevmiye dolsun diye mi?

Devlet Başkanımız Tayyip Bey’in "durmak yok yola devam’’ talimatı doğrultusunda gecesini gündüzüne katarak özveriyle çalışan pek az insan var Belediyelerde. Zamanını köylerde, mahallelerde, Garip gurebanın evlerinde ve sofralarında geçiren, sessiz yığınların sesi olan tek tük de olsa bazı Belediye çalışanlarına teşekkür edileceği yerde, ihtar mahiyetinde uyarılar(!) yapıldığı da Belediyelerden sızan haberler arasındadır.

AK Partili Belediyelere hasbel kader onun bunun torpiliyle, Milletvekillerinin selâmı ve baskısıyla alınmış bazı asalak görüntülü çalışanların, "Tayyip Bey’in; köyleri ziyaret edin, mahalleleri mutlaka dolaşın, garip Gurebanın sofrasına oturun, dertlerini dinleyin’’ talimatından haliyle rahatsız oldukları biliniyor. Bu tip asalakların: gecesini gündüzüne katarak Tayyip Beyin talimatı doğrultusunda çalışan bir-iki kişinin de ayağını kaydırmak için Bizans oyunları sergiledikleri, Belediyelerden dışarıya yansıdığı kadarıyla bilinen bir gerçektir.

O halde yapılacak iş; Milli Şuur sahipleriyle, gayrı Milli Şuur sahiplerini ayırt edebilmek!

2019 seçimlerinde bazı yerlerde il, ilçe ve Belde Belediye Başkan adayları tespit edilirken, azami dikkat edilmediği ve Milli Görüş kökenlilerin tavsiyelerine kulak verilmediği için, Milli Şuur ve Milli Görüş yoksunu Başkanlar seçtirilmiş, memur ve çalışanlar tek tük de olsa kadroya alınmış olabilir.

Alındılar da(!) hiç olmazsa önce 2023 genel, daha sonra 2024 yerel seçimlerine kadar bu adamlara dikkat edilmeli, provokatörlük yapmalarına fırsat verilmemelidir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Adalet Bakanlığı görevlerinde bulunan SHP daha sonra CHP Milletvekili Mehmet Moğultay’ın, Devlet kadrolarını kendi militanlarıyla doldurduğu zaman, ne yapıyorsun diyenlere; ne yapacaktım yani, Refah Partilileri ve MHP lileri mi alacaktım? demesi kulağımıza küpe olmalı ve aklımızdan bir an olsun çıkmamalıdır.(!)

Milli Şuur ve Milli Görüş ruhundan yoksun provakatör görüntülü Belediye çalışanları, güzel hizmetlerin AK Parti hanesine sevap olarak yazılacağının bilincinde olduklarından dolayı; Devlet Başkanımız Tayyip Bey’in ‘’Biz milletin efendisi değiliz, biz milletin hizmetkârıyız’’ sözü bunlar için slogandan öte hiçbir şey ifade etmez.

AK Parti Genel Merkezi her zaman dediğimiz gibi pek az sayıda olsalar da, Belediye Başkanlarına veya Belediye çalışanlarına özellikle dikkat etmelidirler. Adam AK Parti Belediye Başkanı veya çalışanı olduğu halde, Milli Şuur ve Milli Görüş’ten bi haber olduğundan dolayı vatandaşın işlerini savsaklıyor, fakir fukaranın evine gidemiyorsa, sofrasına oturamıyorsa, bu tip başkan ve çalışanlara özellikle dikkat edilmelidir.

Yorumlar (10)
Ahmet Arduçtepe 6 ay önce
Doğru Söze ne denir Abim Çok güzel ifade etmissiniz Allah Senden Razı Olsun Çok teşekürler Abim Emegine yüreğine Kalemine Sağlık Abim hayırlı Ramazanlar diliyorum hayırlı günler Selam ve dua ile efendim Saygılarımla Allaha amanetsin Benim Güzel Abim
Poyraz murat 6 ay önce
30 nisanda verilecek olan iftarda bakalım milli şuur ve cumhurbaşkanımızın yuvası olan su anda yönetimde olan makam sahipleri tay tay yaparken ve onların siyasi parti dediği bu davanın yılmaz askerleri milli görüşçülere davet gelecek mi. Vefa sadece istanbulda bir semt mi..? Yoksa gerçekten oradaki yöneticilerin aklında ve kalbinde yeri olan bir duygumu hepimiz göreceğiz
Uğur Memiş 6 ay önce
Çok güzel ve çok doğru bir yazı olmuş yazarımızın ellerinden saygıyla öpüyorum. İnşAllah belediye hatta diyer belediyelere de örnek teşkil eder.
Enver Canoğlu 6 ay önce
Çok güzel ıfade ettın yüreğine sağlık Abim.Bunlar Reısın arkasına sığınmış herşerı Reısten bekliyorlar böyle seçım kazanılmazkı diğerlerinden farklı olmalunmalıkı ınsanlar oy versin. Mevlam Reısımızın yardımcısı olsun inşAllah
Nihat camdereli 6 ay önce
İlgililer inşAllah bu güzel yazıyı dikkate alır ve kendilerine çeki düzen verirler kalemine sağlık üstad.
Beytullah Erdoğan 6 ay önce
Yazınız halkın düşüncelerine ses kulak olmuş. Kaleminize sağlık. Öncelikle dün reise her türlü hakareti yapıp bugün atılan kurşunlara siper olurum diyenlerden başlanmalı. Refah partisi, Konya an, Şanlıurfaya gibi şehirleri örnek göstererek yoluna devam etmişti. Şimdi örnek gösterilecek belediye göremiyoruz. Muhalefetin var Bilecik bol bol bu belediyenin içraatları halka anlatılmalı.
Celal demiray 6 ay önce
Yüreğine sağlık usta
Serkan Uygur 6 ay önce
Belediyeler maalesef iş yapmıyor, bu işler sadece hemhal olmak ,toka yapmak selam vermek ile olmuyor.icraat görmek değişiklikleri yaşamak istiyoruz. Ayrıca belediyelerin için gereksiz eleman dolu. Şaşkınlık içinde kaldım geçen Altieylul belediyesine gittim. 3 kişiden 2 si fazla.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
SENCE BALIKESİR'in EN ÖNCELİKLİ SORUNU NEDİR?
Namaz Vakti 29 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 7 16
2. Galatasaray 7 16
3. Başakşehir 6 14
4. Beşiktaş 7 14
5. Konyaspor 7 14
6. Fenerbahçe 6 13
7. Trabzonspor 7 13
8. Kayserispor 7 12
9. Gaziantep FK 7 11
10. Kasımpaşa 7 9
11. Alanyaspor 7 8
12. Giresunspor 6 7
13. Karagümrük 6 6
14. Antalyaspor 7 6
15. İstanbulspor 6 5
16. Ankaragücü 6 4
17. Sivasspor 7 4
18. Ümraniye 7 2
19. Hatayspor 6 1
Takımlar O P
1. Eyüpspor 6 13
2. Bodrumspor 6 11
3. Keçiörengücü 6 11
4. Boluspor 5 10
5. Bandırmaspor 5 10
6. Sakaryaspor 6 9
7. Samsunspor 6 9
8. Pendikspor 6 9
9. Manisa FK 5 8
10. Tuzlaspor 6 8
11. Göztepe 6 8
12. Adanaspor 6 7
13. Rizespor 5 6
14. Gençlerbirliği 6 6
15. Altay 6 5
16. Altınordu 5 3
17. Erzurumspor 5 3
18. Ö.K Yeni Malatya 6 3
19. Denizlispor 6 2
Takımlar O P
1. Arsenal 7 18
2. M.City 7 17
3. Tottenham 7 17
4. Brighton 6 13
5. M. United 6 12
6. Fulham 7 11
7. Chelsea 6 10
8. Liverpool 6 9
9. Brentford 7 9
10. Newcastle 7 8
11. Leeds United 6 8
12. Bournemouth 7 8
13. Everton 7 7
14. Southampton 7 7
15. Aston Villa 7 7
16. Crystal Palace 6 6
17. Wolves 7 6
18. West Ham United 7 4
19. Nottingham Forest 7 4
20. Leicester City 7 1
Takımlar O P
1. Real Madrid 6 18
2. Barcelona 6 16
3. Real Betis 6 15
4. Athletic Bilbao 6 13
5. Osasuna 6 12
6. Villarreal 6 11
7. Atletico Madrid 6 10
8. Real Sociedad 6 10
9. Valencia 6 9
10. Mallorca 6 8
11. Girona 6 7
12. Rayo Vallecano 6 7
13. Celta Vigo 6 7
14. Getafe 6 7
15. Sevilla 6 5
16. Almeria 6 4
17. Espanyol 6 4
18. Real Valladolid 6 4
19. Cadiz 6 3
20. Elche 6 1
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@